СумБуд
SMR
метизная компания

На Сумщині стартував новий проєкт для педагогів – Інноваційний освітній хакатон «Самооцінювання: крок за кроком».

Освіта | 20:00, 10.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Із 46 закладів загальної середньої освіти Сумщини, що подали заявку для участі в Освітньому хакатоні, було відібрано 10 шкіл:

 • Гружчанський навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад Дубов’язівської селищної ради Конотопського району Сумської області;
 • Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 Роменської міської ради Сумської області;
 • Чернеччинський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» Краснопільської селищної ради;
 • Великочернеччинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Сумської міської ради;
 • Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Ямпільської селищної ради;
 • Рогинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Роменської міської ради Сумської області;
 • Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Боромлянської сільської ради Тростянецького району Сумської області;
 • КЗ СОР Глухівський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою;
 • Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 «ліцей»;
 • Опорний заклад «Мутинський ліцей» Кролевецької міської ради.

Інноваційний освітній хакатон – це проєкт, започаткований управлінням Державної служби якості освіти у Сумській області, що проводиться з метою підтримки закладів загальної середньої освіти Сумщини в розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Сподіваємося, що Освітній хакатон сприятиме школам Сумщини в підготовці та проведенні якісного самооцінювання. Це, передусім, робота закладу над власним розвитком, формуванням його стратегічного бачення, запровадженням дієвих моніторингів його роботи та оперативне реагування на виклики сьогодення. Політика забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності – безперервне вдосконалення освітніх та управлінських процесів.

Освітній хакатон не пропонує єдиного рецепту для розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, натомість фахівці управління Служби працюватимуть із кожною школою над створенням індивідуального алгоритму дій та його реалізацією впродовж участі в проєкті.

Кожна школа – це окремий цілісний організм, що має свої сильні та слабкі сторони, потреби, ресурси, виклики тощо. Для того, щоб зрозуміти, куди рухатися школі, потрібно спершу діагностувати ситуацію, а тоді з’ясувати, які саме зміни можна впровадити в межах навчального року в закладі освіти. Проаналізувати сильні й слабкі сторони, наявні потреби й ресурси, скласти план дій та ефективно його реалізувати допоможуть експерти управління Служби. Фахівці та експерти – помічники у змінах, але зміни залежатимуть насамперед від учасників освітнього процесу – педагогічного колективу, учнів та батьків.

Додатково:

Внутрішня система забезпечення якості освіти – це система компонентів та процедур, які впливають на якість освіти учнів, вивчаючи та постійно вдосконалюючи їх, школа може покращити  якість своєї діяльності. Для цього закладу не потрібно чекати проведення інституційного аудиту, залучати сторонню допомогу чи додаткові ресурси.

Розбудовою внутрішньої системи забезпечення якості займається керівник закладу, залучаючи до цього процесу всіх учасників освітнього процесу (учителів, учнів, батьків, засновника).

Що свідчить про те, що у школі розбудовується внутрішня система забезпечення якості?

 1. Школа має Положення про внутрішню систему забезпечення якості, а також розроблені політики і процедури її впровадження. Цей документ можна знайти на вебсайті школи. Його наявність не завжди означає, що у школі вже розбудована внутрішня система забезпечення якості освіти, проте він є одним із перших кроків розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
 2. Школа проводить самооцінювання. Комплексне регулярне вивчення та оцінювання власної освітньої діяльності, яке ґрунтується на рефлексії та критичному дослідженні. Воно дає можливість закладу оперативно реагувати на виклики та прослідковувати динаміку через порівняння з попередніми та наступними своїми результатами такого оцінювання. Результати самооцінювання школа використовує для визначення напрямів поліпшення освітньої діяльності. Результати самооцінювання школа має публікувати в річному звіті на своєму вебсайті або на вебсайті засновника.
 3. Школа використовує результати самооцінювання для планування своєї роботи і постійного вдосконалення.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: