метизная компания

Навчальний рік в українських школах завершиться дистанційно, – МОН

Освіта | 20:40, 22.04.2020
 Поділитися

Поділитися в

Навчальний рік в українських школах завершиться до 1 липня, а рішення про закінчення навчального процесу для учнів усіх класів крім 11-х буде ухвалюватись педагогічними радами шкіл індивідуально.

Про це розповіла виконувачка обов’язків міністра освіти та науки України Любомира Мандзій на сторінці МОН у Facebook у середу, 22 квітня.

Мандзій розповіла, що наразі всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання. Заклади також мають бути готовими до дистанційного завершення навчального року.

«Карантин продовжено до 11 травня, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно», – зазначила вона.

За словами т.в.о. міністра освіти і науки, навчальний рік в українських школах закінчиться 1 липня, а рішення про закінчення навчального процесу в школах для учнів усіх класів крім 11-х прийматимуть педагогічні ради шкіл.

«Шановні освітяни, ми працюємо з використанням технологій дистанційного навчання фактично до закінчення травня», – додала Мандзій.

Відповідаючи на запитання про те, коли діти повернуться в школи, т.в.о. міністра освіти і науки України наголосила, що для того, щоб розглядати це питання в країні повинна бути кардинально іншою епідеміологічна ситуація.

Мандзій також зазначила, що наразі немає остаточних дат проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а воно буде проведено у залежності від епідеміологічної ситуації в державі.

Зокрема, мова йде про дистанційне навчання, підсумкове оцінювання, оформлення документів про освіту та інші теми, яких торкається лист-роз’яснення МОН, оприлюднений 16 квітня 2020 року.

Рінше Міносвіти вже опублікувало рекомендації щодо завершення навчального року та оцінювання. Так, в умовах використання технологій дистанційного навчання педради шкіл мають самостійно визначати особливості організації освітнього процесу і завершення навчального року.

Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року. Учням 1-8-х і 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н. р.

У календарно-тематичному плануванні на 2020-2021 навчальний рік Міністерство рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній навчальний рік, а у 2-11-х класах провести вхідне діагностування рівня знань учнів за 2019-2020 н. р.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби Covid-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема — останні дзвоники та випускні вечори.

Інформацію про всі зміни в освітніх процесах, які відбуваються через карантин та відповіді на найбільш поширені запитання можна знайти на спеціальному інфоресурсі – mon-covid19.info.

uazmi.info

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: