метизная компания

Що таке аудіювання в англійській мові?

Освіта, Споживач | 23:13, 3.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

изучение английского языка

Аудіювання формує здатність правильно розуміти отриману інформацію. Саме на основі почутого будується розмова, але якщо ви не навчилися розуміти мову на слух, то вам так і не вдасться заговорити англійською.

Чому навичка аудіювання важлива?

Аудіювання — це невід’ємна частина спілкування, адже за допомогою уважного слухання ви вчитеся:

  • сприймати на слух знайомі слова та фрази;
  • розуміти лексику загальної англійської під час телефонних розмов та живих зустрічей з колегами чи друзями;
  • виділяти головну думку, яка була закладена автором.

Також аудіювання активно використовується на курсі https://cambridge.ua/uk/teenagers/ для навчання підлітків англійській мові.

В чому виникає складність аудіювання під час навчання?

Не вистачає практики в аудіюванні

Багато хто вивчає англійську за розпланованою програмою, яка включає всі чотири навички: письмо, читання, аудіювання та спілкування. Це, безперечно, правильний підхід, але щоб краще розвинути вміння розуміти англійську на слух, одних домашніх занять, які дає викладач може бути замало, тому важливо виконувати додаткові вправи, наприклад, дивитися відео на цікаві теми та слухати подкасти. Заняття не обов’язково повинні бути нудні, обирайте теми, які вас цікавлять.

Частовживаність сполучного мовлення в англійській

В англомовних країнах є слова, які вимовляються не так як пишуться, що може вводити в оману під час прослуховування англійської, наприклад: hour, knife, knew. Крім цього, носії мови часто вживають скорочення, або пропускають деякі букви в словах через що складається враження наче ви почули не речення, а одне слово. Такий спосіб вимови називається сполучним мовленням.

Розглянемо декілька прикладів: I’m going to = I’mma, he asked = heyasked. Щоб навчитися розуміти подібні скорочення на слух, почніть слухати улюблену музику читаючи одночасно слова пісні, таким чином ви зможете ознайомитися з великою кількістю частовживаних скорочень.

Малий словниковий запас

Маючи малий словниковий запас зрозуміти, що говорить викладач не завжди просто, тим більше під час прослуховування подкасту, пісні, чи перегляду відео носія мови. Хороша новина полягає в тому, що ця проблема тимчасова і вирішується упродовж двох – трьох місяців.

Вивчення нових слів ви можете поєднати з прослуховуванням подкастів відповідно свого рівня англійської. На записах диктор розмовляє повільно і чітко вимовляє кожне слово, внизу під аудіопрогравачем часто є транскрибація, тому ви можете слідкувати за розмовою і дивитися одночасно текст запису, і таким чином вчити нові слова, фразові дієслова та ідіоми.

Багатогранність акцентів англійської мови

Англійська є офіційною мовою приблизно в 60 країнах. Уявіть собі кількість діалектів та акцентів, які існують в межах однієї з перелічених країн. Акценти можуть відрізнятися інтонаціями та наголосами. Щоб навчитися розпізнавати їх, почніть дивитися телебачення чи слухати радіо різних країн.

Три методи покращення навички аудіювання

1. Щодня працюйте над своїм словниковим запасом.

Чим більше ви знатимете слів, тим простіше буде сприймати англійську на слух. Старайтеся виділяти на вивчення 30 хвилин щодня. Складайте з ними речення чи навіть тематичні історії, наприклад, потрібно запам’ятати назви овочів, фруктів, м’ясних виробів та напоїв.

Список слів на дану тему може сягати двох сторінок, вчити їх списком сенсу немає, замість цього краще напишіть історію про похід у магазин або опишіть, яка їжа є у вашому холодильнику. Вивчення слів у контексті дає кращі результати.

Коли ви знатимете хоча б декілька сотень слів, то ви зможете спочатку зрозуміти загальний контекст монологу чи діалогу, потім почнете розділяти деталі. Так крок за кроком ваше сприйняття англійської ставатиме все краще.

2. Записуйте себе на диктофон

Звичка записувати себе на диктофон дасть вам можливість відрізняти на слух правильну і неправильну вимову, наприклад, ви можете озвучувати на диктофон слова, які ви вчите або ж розповідати про свою роботу і відпочинок, цікаві ситуації з вашого життя.

Така практика дасть вам змогу навчитися правильно вимовляти слова та сприймати мову на слух.

3. Слухайте одне один запис багато разів

Знайдіть короткий подкаст чи відео на цікаву тему і слухайте його впродовж декількох днів. Якщо в процесі зустрічатимете незнайомі слова, то випишіть їх і знайдіть значення в англійсько-англійському словнику. Прослуховуйте запис до тих пір, поки ви не зрозумієте яку головну ідею вклав автор в озвучений матеріал.

Дякуємо Cambridge.ua за допомогу у підготовці даного матеріалу.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: