метизная компания

Студенти СНАУ навчатимуться у Центрі дуальної освіти

 Поділитися

Поділитися в

Сумський національний аграрний університет продовжує створювати потужні центри для ефективного навчання студентів. Як ми повідомляли, вчора у ВНЗ відкрили оновлений Центр колективного користування науковим обладнанням з новітніх агротехнологій «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування», на який прибули гості: заступник Міністра освіти і науки Олексій Шкуратов, Тарас Дзюба – заступник Міністра агрополітики з питань цифровізації, Володимир Гук – радник Міністра аграрної політики та продовольства України. Також завітала народна депутатка Тетяна Скрипка й представники обласної влади: голова Сумської ОДА Дмитро Живицький, його перший заступник – Тарас Савченко та голова обласної ради Віктор Федорченко.

 На цьому відкриття не завершилися, усі присутні попрямували до села Мар`ївка, де на базі ТОВ «Молоко вітчизни», створили Центр дуальної освіти. Саме тут вже з січня близько 30 студентів СНАУ проходитимуть навчання в умовах виробництва.

Менторами від СНАУ та ТОВ «Молоко вітчизни» ретельно спланований графік освітнього процесу відповідно до освітньо-професійних програм, відкориговані модулі освітніх компонентів. Навчальний модуль включає у себе приміщення для лекційних та практичних занять, проведення вебінарів, семінарів, майстер-класів, тренінгів фахового спрямування, клас для відпрацювання практичних навичок, гуртожиток та їдальню.  Студенти, знаходячись в аудиторії, через скло зможуть спостерігати за маніпуляціями, які викладачі та спеціалісти демонструватимуть на корівках, а також процес буде транслюватися на телеекранах, що розміщені у класах. Студенти з найбільшими успіхами матимуть можливість отримати посаду на підприємстві.

«Навчання за дуальною освітою відразу відбиває ті показники, які для нас важливі. Одне з головних – бажання студента працювати за своєю професією. Перебуваючи на ефективному економічно виробництві, студент спостерігає, скільки заробляє робітник, технолог і керівник. Зрозуміло, що ферма сьогодні має середню заробітну плату понад тисячу доларів і це, очевидно, стає величезною мотивацією для студентів», –  зазначив Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету.

Центр збудований коштом ТОВ «Молоко вітчизни», адже бізнес зацікавлений у професійних спеціалістах, тому сприяє їх практичному навчанню. Прямих вкладів від держави у центр не здійснювали, але керівництво підприємства подало документи у програму компенсацій, але поки коштів не отримали.

Заступник Міністра освіти і науки, Олексій Шкуратов подякував Сумському національному аграрному університету та партнерам, адже впроваджувати дуальну освіту в Україні, особливо в аграрній галузі та галузі тваринництва – це виклик, але сторона бізнесу, наголосив він, отримає компетентних фахівців, які підуть працювати на виробництво і збільшуватимуть коефіцієнт корисної дії та прибутки компанії.

Голова Сумської ОДА Дмитро Живицький підкреслив, що Сумщина є в авангарді позитивних змін:

«Тут є технології, є люди, які можуть робити такі продукти, які стануть прикладом для усієї України. Вдячний всім, хто долучився до цього проєкту. Ми разом зі СНАУ працюємо над тим, щоб молоко на перероблювання вивозилося не в інші регіони, а перероблялося на Сумщині. Щоб були конкурентоспроможні підприємства, які будуть забезпечувати соціальну сферу якісними місцевими продуктами».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: