метизная компания

Судді Зарічного районного суду Сум проводять онлайн лекції для студентів

Освіта | 18:34, 10.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Продовжуються онлайн зустрічі зі студентами в рамках проєкту «Досвід суду- крок до знань».

10 вересня 2021 року відбулась чергова онлайн зустріч судді Зарічного районного суду м. Суми Миколи Шершака зі студентами Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ. Тема зустрічі: «Як стягнути аліменти на утримання дитини?». Оскільки дана тема є обширною, заплановано декілька зустрічей.

Спікер розпочав виступ з вітального слова. «На сьогодні діюче законодавство встановлює два порядки стягнення аліментів через суд: у наказному провадженні та у позовному провадженні. Спосіб стягнення аліментів стягувач обирає сам» – зазначив спікер.

Суддя пояснив студентам в чому полягає суть стягнення аліментів у наказному провадженні. В такому разі суд не викликає стягувача та боржника (платника аліментів) до суду, не відбувається судових засідань. А судовий наказ набирає законної сили в день його винесення. З позовною заявою про стягнення аліментів можна звертатися до суду у разі, якщо особа хоче інший, зазвичай більший розмір аліментів, ніж їх можна стягнути на підставі судового наказу.

Доповідач навів статистику розгляду справ про стягнення аліментів Зарічного районного суду м. Суми за 2019-2020 року. Також говорили зі студентами про обставини, які враховуються судом при розгляді справ даної категорії. Акцентував увагу слухачів, що зразки заяв для звернення до суду про стягнення аліментів містяться на сайті суду.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: