СумБуд
метизная компания

Сумський НАУ поглиблює співпрацю з ЄБРР

Освіта | 16:49, 7.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 7 травня, у Сумському національному аграрному університеті відбулося урочисте підписання двох Угод про співпрацю з Сумською регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, які реалізуються в рамках проекту ЄБРР та ФАО «Попередження ризику поширення африканської чуми свиней та підвищення рівня поінформованості в Україні».

У вітальному слові ректор СНАУ Володимир Ладика зазначив, що це важлива подія не тільки для університету, а для всієї країни. Адже СНАУ є виконавцем проекту від ЄБРР, спрямованого на боротьбу із африканською чумою свиней та подоланням її негативних наслідків. Усього три університети України європейські партнери відібрали для участі в проекті. Надзвичайно важливо, що не тільки викладачі, а й студенти, будуть брати активну участь у реалізації проекту. За словами Володимира Ладики, надзвичайно важливо боротися із АЧС, але не менше значення має інформування широкого загалу про хворобу та її наслідки. Адже ціна успішної реалізації проекту – це продовольча безпека держави.

Директор Сумської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Олександр Коваленко відзначив, що СНАУ долучився до надзвичайно важливої ініціативи. Адже метою реалізації Угод є інформування пересічних громадян про небезпеку та проведення моніторингових досліджень в ряді областей: Полтавській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Луганській, Черкаській та Сумській – саме ці регіони закріплено за Сумською лабораторією. Більше того, на обладнанні, наданому Сумській області європейськими партнерами, можна проводити дослідження на виявлення будь-яких інфекційних хвороб. Також воно дозволить виявлять генетично модифікований матеріал.

Директор департаменту агропромислового розвитку Сумської області державної адміністрації Олександр Маслак відзначив, що підписані сьогодні Угоди охоплюють виконання лабораторних досліджень, а також підготовку фахівців на базі ветеринарного факультету СНАУ.

За словами начальника головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталія Моісеєнка, Сумській області надзвичайно поталанило, що ЄБРР обрав саме її для реалізації проекту. Співпраця СНАУ та державної лабораторії – це вихід на якісно новий рівень досліджень.

Нагадаємо, що Проект ЄБРР та ФАО «Попередження ризику поширення африканської чуми свиней та підвищення рівня поінформованості в Україні» є уже 7 проектом європейського рівня, який реалізується на базі Сумського національного аграрного університету.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Реклама

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: