СумБуд
метизная компания

Сумський будівельний коледж можуть приєднати до СНАУ

Освіта | 11:07, 18.01.2020
 Поділитися

Поділитися в

Входження закладу профтехосвіти до вишу – один із варіантів збереження коледжу в умовах реформування, пише “Суспільне”.

“Більшість викладачів, особливо, профільних дисциплін, просто будуть їм непотрібні», – виказує побоювання викладачка коледжу Світлана Гумен.

У будівельному коледжі працює півтори сотні людей, зараз навчаються півтисячі студентів. Ірина Черняк – на випускному курсі спеціальності “Архітектура та містобудування”.

“Дуже хотілося б продовжувати навчання. Ми минулого семестру проходили практику на підприємстві, нам сказали: ви дуже гарні студенти, гарно підготовані, гарно навчені, тож ми будемо вас чекати”, – розповідає Ірина Черняк.

“Ми не хочемо, щоб ми потрапили в розряд тих навчальних закладів, які будуть скорочені або оптимізовані”, – така позиція директора Сумського будівельного коледжу Валерія Гриценка.

Ідея приєднати коледж до СНАУ належить їм – говорить проректор з навчальної роботи СНАУ Валерій Жмайлов.

«СНАУ здійснює підготовку за спеціальністю «Будівництво» понад 20 років. Сьогодні у нас навчається на бакалаврському рівні близько 200 людей. Із Сумського будівельного коледжу щорічно приходить до 40 людей. А навчається у нас зараз на двох курсах 70 людей», – каже він.

Рішення про приєднання до СНАУ – не остаточне, його нині обговорюють. Це пов’язано з реформою вищої освіти, яка стартувала у січні цього року, розповіла директорка департаменту освіти і науки обладміністрації Вікторія Гробова.

“Вони – державний заклад. Самі вирішують долю свого закладу приймають рішення, розробляють концепції, як вони будуть в майбутньому. Якщо вони приймуть рішення, що вони самостійний заклад вищої освіти – коледж, то вони повинні пройти акредитацію, як вищий заклад освіти. Якщо вони будуть закладом фахової передвищої освіти, вони повинні також підтвердити свою спроможність”, – сказала Вікторія Гробова.

За її словами, перехід коледжу до СНАУ передбачає фінансування не з обласного, а з державного бюджету, пояснила Вікторія Гробова. За інформацією департаменту фінансів облдержадміністрації, на 2020 рік закладу планують дати 23,5 млн грн (на 22% більше, ніж торік через збільшення видатків на оплату праці та енергоносії).

Окрім будівельного коледжу, освітня реформа професійно-технічних закладів торкнеться ще 23-х закладів області. Більшість з них вже є підрозділами вишів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: