метизная компания

ТОП-5 найпопулярніших професій серед випускників Сумщини

Освіта | 19:43, 3.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Для того, аби визначити професійні плани випускників шкіл, фахівці з профорієнтації центрів зайнятості Сумщини наприкінці кожного навчального року проводять соціологічне опитування. Це дає можливість проаналізувати, як змінилися настрої школярів, які професії та спеціальності користуються найбільшим попитом серед них, де збираються навчатися, хто чи що впливає на їх професійний вибір, – пише Трибуна.

Як свідчать опитування серед випускників 2019 року, більшість (85 % від опитаних) вже точно знають на кого та куди підуть здобувати майбутній фах. Але є й такі (15 % від опитаних), які невпевнені або вагаються щодо правильності зробленого вибору.

Найбільш впливовою думкою на вибір школярів є думка батьків та рідних (48,5 % від опитаних), далі – потреба ринку праці (21 %) та друзі (16 %). Переважна більшість випускників для оволодіння професією планують навчатися у вищих навчальних закладах (82 % від опитаних), решта – у професійно-технічних навчальних закладах, навчатися на різноманітних курсах та готові піти працювати учнем на підприємство з подальшим одержанням кваліфікації.

Згідно з результатами анкетування найпопулярнішою професією серед випускників вже не перший рік залишається професія лікаря. До п’ятірки найпопулярніших також входять професії із ІТ-сфери (перш за все програміст), вчитель, юрист та військовий.

Щодо настроїв випускників до від’їзду для навчання та роботи за кордон, то більше третини (37 % від опитаних) готові виїхати за межі України для постійного навчання, роботи та проживання, 23 % – на тривалий термін (понад 3 роки).

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: