СумБуд
Реклама
метизная компания

Три заклади профосвіти Сумщини цьогоріч отримають кошти на створення навчально-практичних центрів

Освіта | 08:02, 28.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки № 846, який 27 липня опубліковано на сайті відомства

Конкурсна комісія МОН відібрала 62 заклади професійної освіти, які цьогоріч отримають кошти на облаштування нових або дооснащення раніше створених навчально-практичних центрів. У даному переліку знаходяться три заклади профосвіти Сумщини – ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти» (професії, за якими планується створення НПЦ, – «верстатник широкого профілю», «оператор верстатів з програмним керуванням»), ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» («кухар», «кондитер», «офіціант») та ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» («слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів»).

«Цього року надійшло багато заявок для створення центрів за технологічно складними професіями. Йдеться, наприклад, про верстатників широкого профілю, електрогазозварників, токарів, електромонтажників. Ми безсумнівно підтримали їх, адже частина цих професій є гостро затребуваною на ринку праці. Разом з тим, традиційно, популярною лишилася сфера послуг. Частина поданих заявок буде профінансована за професією кухаря, кондитера, швачки та інших. За цими професіями навчається переважна більшість учнів», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор ГАРБАРУК.

Він також пояснив, що Міністерство освіти і науки вже розпочало підготовку проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України, яке дозволить розподілити субвенцію у розмірі 150 млн грн між визначеними областями. Оскільки створення навчально-практичних центрів відбувається на умовах співфінансування, частину коштів від загальної вартості центрів мають покрити місцеві бюджети, заклади освіти або інші соціальні партнери.

Загалом до переліку закладів, які отримають підтримку на створення центру, увійшли профтехи з усіх регіонів країни. Планується створення 55 нових центрів та дооснащення 7 вже існуючих.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: