метизная компания

Цьогоріч Сумщина відкриває престижний конкурс Петра Яцика

Освіта | 12:18, 18.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Цього року Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика буде проводитися вже в дев’ятнадцятий раз і традиційно стартує 9 листопада – в День української писемності та мови. У цей раз престижний конкурс відкриває Сумщина, перейнявши естафету у Хмельницькій області.

Очікується, що до Сум приїдуть голова координаційної ради конкурсу Михайло Слабошпицький та голова журі Павло Гриценко, уповноважені Ліги українських меценатів (яка разом з Міносвіти є його засновником), спонсори, нардепи. До участі також приєднається Сумська організація Національної спілки письменників України. Попередньо відкриття заходу призначено на 9 листопада в ТЮГу на 14.00.

Як уточнила Любов Шерстюк, методист з української мови та літератури Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, конкурс проводиться з метою утвердження статусу української мови, підвищення її престижу серед молодого покоління і виховання поваги до мовної культури нашого народу. Тому аудиторія конкурсантів досить широка – від учнів шкіл (3-11-й клас), закладів профтехосвіти та до студентів вишів. За традицією, що склалася конкурс складається з чотирьох етапів – шкільний (проводитись 9 листопада по всій Україні), районний / міський, обласний та підсумковий.

– Для конкурсу підбираються завдання на знання української мови (орфографія, лексика, фразеологія, синтаксис, граматика), вміння висловлюватися, писати твори та ін., – продовжує Любов Шерстюк. – На першому етапі учні виконують завдання, підготовлені шкільними педагогами. Для другого і третього етапів їх розробляють методисти обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а для прикінцевого етапу завдання готує Міносвіти спільно з Лігою українських меценатів. Їх в запечатаному конверті привозить з Києва уповноважений представник Ліги меценатів, яким в нашій області є Олександр Вертіль – відомий поет, письменник і журналіст. Потім роботи підсумкового етапу конкурсу відправляються назад журі – для перевірки і підведення підсумків.

Переможці визначаються на кожному етапі за кількістю набраних балів – серед усіх категорій учасників. Які здобули перемогу на першому, другому і третьому етапах нагороджуються дипломами, а на четвертому – ще й грошовими преміями. Дійти до фіналу – непросто, але у нас в області є такі знавці, яких вшановували в столиці в Національному академічному драматичному театрі ім. І.Франка!

У 2018 році перше місце на прикінцевому етапі конкурсу посіла учениця Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту Катерина Ховзун (вчитель Тетяна Касьяненко). Їй призначено стипендію Президента України. А учениця 7-А класу Сумської школи №21 Катерина Сергієнко (вчитель Наталія Охріменко) посіла третє місце, за що її нагородили премією ім. Олени Пчілки.

Ваш шанс

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: