метизная компания

У школах Сум облаштовують захисні споруди

Війна, Освіта | 22:04, 4.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

У закладах загальної середньої освіти Сумської міської ТГ капітально ремонтують підвальні приміщення та цокольні поверхи для можливого використання їх як найпростіших укриттів.

Про це інформує пресслужба Сумської міської ради.

На початку повномасштабного російського вторгнення укриття в закладах освіти одними з перших прийняли містян. На початку березня тут перебувало до 20 тисяч жителів громади, багато сімей проживали постійно.

У поточному році з бюджету Сумської міської ТГ виділили 1,6 млн грн на розробку проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт підвальних приміщень та цокольних поверхів 15 закладів середньої освіти та 13 – дошкільної освіти. Почали з семи шкіл. Безпосереднього на проведення робіт спрямували залишок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій в загальній сумі 12,5 млн грн, а також 8,7 млн грн фінансового ресурсу бюджету громади. В одній зі шкіл роботи розпочали у вересні та мають закінчити в листопаді, для решти визначений період листопад – грудень 2022 року.

Серед основних видів робіт: приведення наявної системи вентиляції у справний стан, заміна вхідних дверей до підвального поверху на металеві, забезпечення другим евакуаційним виходом приміщення тиру, в якому можливе перебування 50 і більше осіб, облаштування приміщення найпростішого укриття туалетними кімнатами та відповідними умовами для задоволення фізіологічних потреб дітей, приведення приміщень до належного протипожежного та санітарного стану, забезпечення підвальних приміщень освітленням відповідно до нормативних вимог.

Окрім бюджетних коштів, керівництво громади та освітяни залучають до цього процесу й благодійників. Так, італійський благодійний фонд AVSI Foundation профінансував деякі роботи в частині підвальних приміщень п’яти шкіл, що також можуть використовуватися як найпростіші укриття (улаштування вентиляції, ремонт туалетної кімнати, поточний ремонт приміщень з установленням сантехкабін та біотуалету, поточний ремонт приміщень з заміною дверей та освітлювальних приладів).

Після завершення ремонтних робіт приміщення ще раз огляне комісія, котра надасть висновок щодо можливості їх використання як найпростішого укриття. Також їх оснастять усіх необхідним для перебування дітей у період навчально-виховного процесу та населення в інший час.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: