метизная компания

У Сумах розпочалося впровадження реформи загальної середньої освіти

Освіта | 19:01, 10.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

У Сумській міській ТГ розпочалося впровадження державної реформи щодо трансформації закладів загальної середньої освіти.

Про це повідомляє пресслужба Сумської міської ради.

З 2020 року діє Закон України «Про повну загальну середню освіту», що передбачає обов’язкове реформування системи загальної середньої освіти в Україні. Визначено типи закладів освіти, що забезпечуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні: початкова школа, що даватиме таку освіту, гімназія – базову середню; ліцей – профільну середню.

Відповідно до цього був розроблений Перспективний план оптимізації мережі закладів середньої освіти Сумської МТГ на 2023–2027 роки з реалізацією в кілька етапів і повним виконанням до 2027 року.

За словами начальника управління освіти і науки Нелі Вербицької, до 2027 року заклади загальної середньої освіти повинні бути реформовані, як того вимагає закон. Невиконання його позбавить шкіл державного фінансування. За її словами, у деяких областях України реформування вже завершено.

Типи закладів для Сумської МТГ визначала Координаційна рада, зважаючи на критерії: наповнюваність шкіл громади, динаміка мережі, матеріально-технічна база, потенціал, якість навчальної діяльності, кадрове забезпечення, місце розташування, обсяг коштів освітньої субвенції тощо.

Загалом у кожному окремому мікрорайоні будуть заклади усіх рівнів освіти. Система реформування також передбачає об’єднання деяких закладів освіти, створення мистецького та наукового ліцеїв.

За словами заступника очільника громади Станіслава Полякова, заклади середньої освіти, що зможуть «безболісно» реформуватися, розпочнуть навчання у новому статусі вже з початку навчального року.

Наразі триває громадське обговорення Плану оптимізації мережі закладів середньої освіти Сумської МТГ на 2023–2027 роки, тож, до 19 квітня охочі можуть подавати свої скарги або пропозиції.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: