СумБуд
метизная компания

У Сумах розробили унікальне Положення про шкільний громадський бюджет

Освіта | 18:56, 11.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Шкільний громадський бюджет почнуть реалізовувати з наступного року, – повідомляє Сумська міська рада.

Відповідно до Положення, ШГБ впроваджуватиметься у 30 закладах загальної середньої освіти, в яких є середня та старша ланки, адже проєкт спрямований на учнів 7–11 (12) класів. Обсяг витрат для загальноміських проєктів не повинен перевищувати 100 тис. грн на проєкт, для шкільних – до 30 тис. грн на кожен навчальний заклад, в яких навчається понад 400 учнів 7–11(12) класів і 15 тис. грн для шкіл, в яких навчається до 400 учнів 7–11(12) класів. Загальний обсяг фінансування ШГБ – 1 млн грн, які будуть розподілені у пропорції: 30% на загальноміські проєкти та 70% – на шкільні.

До конкурсу не допускатимуться ініціативи, що розраховані тільки на розробку проєктної документації; мають незавершений характер (виконання одного з елементів в майбутньому вимагатиме в майбутньому виконання подальших елементів); передбачають витрати на утримання та обслуговування, що перевищують вартість реалізації проєкту; реалізація яких передбачає збільшення штатної чисельності закладу та постійного утримання додаткових працівників; містять ненормативну лексику, наклепи, образи, заклики до насильства, повалення влади, зміни конституційного ладу тощо; стосуються приміщень та прибудинкової території закладу щодо проведення виключно ремонтних робіт (поточних, капітальних); включають в себе закупівлю обладнання та передбачають проведення внутрішніх ремонтних робіт, якщо вартість цих робіт становить більше 60% кошторису проєкту; не є загальнодоступними для учнів.

Конкурс шкільних проєктів відбуватиметься в один етап, загальноміських – у два етапи. Визначатимуть переможців за обома конкурсами у підсумки самі ж учні.

Наприкінці січня наступного року планується провести серію тренінгів, під час яких школярі отримають знання, необхідні для написання проєктів та складання кошторисів.

Для подачі своїх ініціатив та голосування за них зможуть користуватися вебплатформою, яка дозволить забезпечити прозорість та відкритість процедури.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: