метизная компания

Вибір навчального закладу -вибір майбутнього: спеціальність “Туризм”

Освіта | 15:15, 24.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно  Сумському національному аграрному університету була надана ліцензія на провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти за новою спеціальністю – 242 «Туризм». Журналісти “The Sumy Post” вирішили з’ясувати, які перспективи та напрямки діяльності чекають на студента нової спеціальності.
Спеціальність «Туризм» відноситься до галузі знань «Сфера обслуговування» і вивчає особливості організації та ведення туристичного бізнесу на території держави та за її межами.

Перспективи туристичної галузі в Україні та на Сумщині

Для України туристична галузь є дуже важливою і сприяє залученню інвестицій та створенню нових робочих місць. В українському ВВП частка туризму становить сьогодні лише 2%, але наша держава має усі передумови для інтенсивного розвитку як  внутрішнього, так і виїзного туризму. Україна володіє значним туристично-рекреаційним потенціалом, сприятливими кліматичними умовами, культурно-історичними пам’ятками світового стандарту, має вигідне географічне розташування.

В Україні у сфері туризму працюють близько 4000 компаній, і цей досить насичений ринок буде зростати й надалі. За прогнозами експертів, протягом наступних п’яти років рівень щорічного приросту в туристичній галузі складе не менше 10% на рік. Щодо міжнародного туризму, завдяки безвізовому режиму попит на європейські напрямки в останні роки значно виріс: кількість подорожей до Іспанії збільшилася в 10 разів,  до Італії,  Болгарії, Чорногорії, Кіпру – у 5 разів. За кількістю туристів у Єгипті Україна взагалі посідає 3-тє місце в світі.

Запорукою  розвитку туристичного бізнесу в Україні є увага держави до підготовки фахівців у галузі туризму та курортної справи, створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій у розвиток туристичної інфраструктури, адже останніми роками в Україні з боку молоді спостерігається підвищений інтерес до кар’єри в туристичному бізнесі.

Наразі популярності набуває й сфера агротуризму.

“У зв’язку з проведенням децентралізації в Україні, агротуризм наразі є дуже актуальним напрямком. Сумська область налічує більше 30 створених об’єднаних територіальних громад, тому необхідна відповідна освіта щодо сталого розвитку сільського зеленого туризму, агрокластерів. Якщо надати відповідні профільні знання по менеджменту та екскурсійній справі, написанню проектів, складових креативної індустрії, маркетингу території та СМАРТ-спеціалізації, то громади зможуть отримати фахові  кадрові ресурси щоб якісно себе позиціонувати та розвивати”, – говорить Юрій Гладенко, начальник відділу промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації.

Де можуть працювати дипломовані спеціалісти?

Випускники спеціальності «Туризм» після отримання диплому про вищу освіту  мають можливість працювати посадовими особами громадських організацій у галузі культури, туризму та відпочинку, гідами, екскурсоводами, супроводжуючими туристичних груп,  директорами туристичних агентств, інженерами з рекреаційного благоустрою, інспекторами з ліцензування туристичної діяльності, інструкторами оздоровчо-спортивного, рекреаційного туризму, керівниками підрозділів у сфері культури, відпочинку та спорту, керуючими, адміністраторами бази даних в туристично-інформаційних центрах, аніматорами, менеджерами у готельному господарстві, науковими співробітниками у галузі рекреалогії, організаторами театралізованих народних свят та обрядів, фахівцями візових центрів.

Які предмети ЗНО необхідні для вступу?

Перший набір на спеціальність «туризм» у Сумському НАУ буде здійснено вже у поточному 2019 році.

Визначено предмети ЗНО для вступу  на цю спеціальність:

 обов’язкові:   Українська мова та література

 Історія України

вибіркові:   Біологія або географія

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: