метизная компания

З 2022 року 7 закладів профтехосвіти в Сумах фінансуватимуться з бюджету громади

Освіта | 19:00, 13.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

З початку 2022 року 7 закладів професійно-технічної освіти, які є в Сумах, фінансуватимуться з міського бюджету. Раніше гроші на них давав обласний. Скільки треба на утримання цих закладів – у матеріалі Суспільного.

Сумському вищому училищу будівництва та автотранспорту 47 років. За цей час тут, за словами заступниці директора з навчальної роботи Тетяни Гречаніченко, робітничій професії навчили понад 8 тисяч дітей. Нині вчаться 466 учнів.

На рік училище потребує майже 25 млн грн, говорить Тетяна Гречаніченко. З них понад 18 мільйонів – це заробітна плата, решта – комунальні послуги, медикаменти, продукти та стипендії.

“У цьому році набір виконано на 111%. Сьогодні є 20 груп за всіма професіями. Трудовий колектив складає 108 людей, з них 50% – педагогічні працівники”, – розповіла вона.

Раніше училище отримувало гроші з обласного та частково державного бюджетів. З 2022 року всі витрати має покривати Сумська міська громада.

“Фінансування на загальноосвітні дисципліни, як і було, так і залишається з коштів освітньої субвенції, решта всіх витрат, які є й на зарплату педагогічних працівників і комунальні сплати, і інші виплати: стипендії, харчування – це буде все йти з обласного бюджету і з бюджету міста Суми”, – сказала директорка обласного департаменту освіти Вікторія Гробова.

З 466 учнів, 320 – це діти інших громад. Хто платитиме за них, Вікторія Гробова каже, що поки механізму відшкодування немає. Стосується воно не лише цього училища, а всіх семи профтехучилищ, які є в Сумах.

“Утримання міських дітей у нас було близько 50-60 мільйонів, у залежності від кількості дітей, але зараз трішки буде більше. Тому тут механізмів, формул поки немає. За усіх дітей, які будуть навчатися у цих семи закладах, буде сплачувати Сумська міська територіальна громада”, – каже Гробова.

За попередніми підрахунками, за словами речниці міської ради Ольги Семенистої, для семи закладів професійно-технічної освіти потрібно майже 150 мільйонів гривень. Рішення про них депутати мають прийняти на сесії, коли голосуватимуть за бюджет наступного року.

За словами Вікторії Гробової, на заклади профтехосвіти Сумщини за кілька років чекає оптимізація: з діючих 27-ми лишиться 16, в яких мають навчати актуальних спеціальностей, для чого треба провести модернізацією обладнання. Фінансування профтехосвіти з обласного бюджету, що тривало впродовж двох останніх років (під замовлення регіонального ринку праці) – це був пілотний проєкт. Окрім Сум у ньому взяли участь також Вінниця та Одеса.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: