метизная компания

Над Сумщиною спостерігали метеорний потік

Погода | 08:27, 17.12.2025
 Поділитися

Поділитися в

У небі над Сумщиною напередодні спостерігали пік одного з найяскравіших метеорних потоків року — Гемініди. За сприятливих погодних умов мешканці області могли бачити неозброєним оком, як у темному небі спалахують швидкі та яскраві метеори й боліди.

Як повідомляє Сумський центр гідрометеорології, якщо через хмарність не вдалося спостерігати зорепад у день піку, не варто засмучуватися — метеорний потік Гемініди буде активним до 20 грудня.

Найкращі умови для спостереження — поза межами міського освітлення, у період після 22:00 і до світанку. Радіант метеорного потоку розташований у сузір’ї Близнюків (Gemini), однак метеори можна побачити по всьому небосхилу.

Фахівці радять дати очам кілька хвилин адаптуватися до темряви — і зорепад обов’язково потішить своєю красою

Фото: Анастасія Братуха

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: