метизная компания

Сумські синоптики підбили погодні підсумки січня

Погода | 18:25, 1.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

В січні на Сумщині переважала нестійка, тепліша звичайної, з коливаннями температури повітря, з частими, але здебільшого невеликими опадами погода обумовлена активною циклонічною діяльністю.

Періоди нестійкої погоди чергувалися із короткими періодами стійкої погоди, обумовленої виступами антициклонів зі сходу. В такі дні було сухо та відносно тепло, як для цієї пори року. Лише в кінці першої – на початку другої декади місяця на периферії антициклону з північного заходу відбулося вторгнення холодного повітря з Арктики та суттєве, але нетривале зниження температури повітря.

Середня місячна температура повітря становила 2-3° морозу, що на 2-3° вище за норму. Максимальна температура повітря в першій половині місяця підвищувалась до 8-10° тепла. Протягом 6 днів максимальні температури повітря сягали рекордних значень.

Мінімальна температура повітря в першій декаді січня знижувалась на переважній території області до 15-20° морозу, на півночі області до 24-25° морозу.

Опадів за місяць випало на переважній території області 12-29 мм, що складає 25-65% місячної норми.

Середня висота снігу на полях з озиминою на переважній території області на останній день місяця не перевищувала 0,5-1 см при середній багаторічній 10-17 см.

Промерзання ґрунту на кінець січня на переважній території дорівнювало 6-38 см при нормі 39-56 см.

Вітер переважав помірний, лише в першій декаді січня на сході відмічалось його посилення до 15 м/с.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: