СумБуд
метизная компания

Яким буде квітень в Сумській області

Погода | 15:52, 11.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

Погода в Сумах та Сумській області зумовлена географічним розташуванням та атмосферними показниками, що є характерними для цього поясу.

Як й усім людям, мешканцям області важливо знати, якою буде погода в Сумах у певний відрізок часу.

погода в СумахКлімат Сумської області

Самий північно-східний регіон України розташований на рівнинній місцевості, поміж річкових долин Ворскли, Десни, Псела, Сейма та Сули. Самими великими містами області є Шостка, Ахтирка, Конотоп, Ромни та Глухів.

Топографічні виміри вказують на невеликий перепад висот. Спостерігаються невеликі зміни у 54 метри у радіусі 3 км від Сум. Висота міста над рівнем моря становить у середньому 139 метрів.

Погода у Сумській області є доволі холодною та з великою кількістю опадів. Згідно з класифікацією Кеппен та Гейгера клімат території відноситься до помірно-континентального типу. Для нього характерними є відносно м’які зимові періоди та досить прохолодне літо.

Зазвичай літо у Сумах довготривале, комфортне для перебування, але з великою ймовірністю виникнення хмар. Зимові періоди відрізняються сильними морозами, які посилюються потужними вітрами, снігові та похмурі.

Середні температурні показники січня: -7,6ºС, липня – 19ºС вище 0.

Встановлена середня кількість опадів протягом року – від 510 до 588. Більшою частиною вони припадають на теплу пору. Аналітичні дані вказують на те, що у квітні майже половина днів місяця з опадами.

Середня висота снігового покрову у зимовий період – від 20 до 35 см.

Серед негативних атмосферних явищ, що трапляються на території області, метеорологи відносять суховії, ожеледицю, посухи, град та сильні вітри. За відсутності сніжного покрову морози відчуваються досить сильно, частими для регіону є весняні пізні та ранні осінні заморозки.

Отож, погода на місяць у Сумах може бути нестабільною, тому попередній прогноз допомагає коригувати плани відповідно до атмосферних показників.

Прогноз погоди на квітень

Весна на території України кожного року стає все більше непередбачуваною. Кліматичні та атмосферні процеси, що відбуваються по всій планеті, зумовили часті зміни погоди. Яким буде квітень на території Сум та області – в подальшому огляді.

Квітень для території області є місяцем з великою частотою виникнення туманів – зазвичай, це зумовлено перепадом між денними та нічними температурами та великою вологістю повітря.

Другий весняний місяць для мешканців Сум буде мінливим. Сонячних днів буде небагато, вони змінюватимуться хмарним небом та рясними опадами:

  • у перших числах квітня ще прогнозуються невеликі, але заморозки вночі – до 1 градуса морозу; при цьому вдень повітря прогріватиметься лише до +6ºС;
  • з 11 по 17 квітня заморозків вже не прогнозується, але нічні температури не піднімуться вище за 4 градуси з позначкою “плюс”, вдень стовпчики термометрів показуватимуть від +5ºС до +15ºС; 11 та 12 квітня передбачаються сильні дощі;
  • з 18 по 24 квітня нічні температури залишатимуться у межах від +1ºС до +5ºС, вдень стане тепліше – від 11 до 17 градусів тепла; невеликі опади можливі лише 24 квітня;
  • з 25 по 30 квітня денні показники будуть триматися на рівні 16-18ºС, ночі залишатимуться прохолодними – від +5 до +7ºС; опади варто очікувати тільки в останній день місяця.

Максимальна прогнозована температура вдень по місту становитиме +17ºС, а мінімальний очікуваний показник – близько +2ºС.

Другий місяць весни в погоді Сум пов’язаний з досить великою швидкістю вітру. У цей період вона щороку перевищує межу у 4,5 м/с. На квітень 2022 року метеорологічний прогноз попереджає про можливість виникнення сильних поривів південно-західного вітру, його швидкість перевищить 7 м/с.

У прогнозі погоди у Сумах на місяць завжди вказується рівень забрудненості повітря – цей показник є важливим для регіону, оскільки місто та область є промисловими об’єктами.

Геомагнітна активність протягом місяця не перевищить 4 одиниць. Загальний її стан характеризується як підвищений, отож людям з судинними та серцевими захворюваннями варто приділити увагу своєму здоров’ю. Лікарі рекомендують не перевантажувати організм, пити більше води та висипатися.

Протягом місяця на нічному небосхилі можна буде спостерігати за Місяцем – ночі мають бути безхмарними. Якщо ви знаєте про вплив на себе цього таємничого супутника Землі, варто звернути увагу на його стан:

  • 1 квітня о 09:28 починається Молодий Місяць.
  • 16 квітня о 21:58 – фаза повного Місяця.
  • У період з 2 по 15 квітня пануватиме зростаючий Місяць.
  • Починаючи з 17-го і до 29-го квітня на небі буде видно спадаючий Місяць.
  • В останній день квітня, 30 числа, на небо повернеться Молодик.

Маючи актуальний прогноз погоди, можна спланувати періоди відпочинку та активної праці. Дивіться актуальний прогноз на сайті Погоднік або в погодному боті для телеграм.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: