метизная компания

Дмитро Нагорний: Поки я керівник Управління майном Сумської обласної ради – воно не буде обслуговувати інтереси окремих політичних сил

Політика | 15:45, 23.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

З легкої подачі першого заступника голови облради Олександра Стрельченка і голови облради Віктора Федорченка в ЗМІ було анонсовано кулуарне рішення про ліквідацію єдиного в облраді управління майном.

Висновок про те, що за цим рішенням, в першу чергу, стоїть саме заступник голови облради можна зробити з того, як Олександр Стрельченко почав вкидати в інформаційний простір інформацію про те, що ліквідувати управління потрібно негайно і безповоротно. Ось тільки ті доводи, на які посилається заступник голови обласного парламенту, обґрунтовуючи необхідність ліквідації управління – це суцільна маніпуляція.

Про це заявив начальник управління – комунальним майном Дмитро Нагорний, який у відвертій розмові розставив всі крапки над «і», щоб зрозуміти, хто затіяв гру з ліквідацією управління майном і найголовніше – для чого?

Дмитро Нагорний зазначив, громадськості намагаються подати новину про те, що, нібито рішення по ліквідації управління комунальним майном вже прийнято і розгляд цього питання в сесійній залі – формальність. При цьому саме від народних обранців залежить доля цього питання, але перші особи провладної коаліції чомусь вирішили, що питання закрите. Рішення повинно виноситься на сесію облради. Будуть вважати депутати, що управління потрібно ліквідувати – проголосують, а будуть іншої думки – не проголосують.

«З самого початку моя позиція, як керівника, з цього приводу була дуже проста – вся діяльність управління повинна бути повністю підзвітна обласній раді. Ключове тут – всій облраді, а не лише правлячій коаліції, правлячій партії», – зазначив Дмитро Нагорний.

Він додає, з попереднім керівником облради Володимиром Токарем у нього була налаштована конструктивна робота в тому плані, що, якщо він виходив з якимось рішенням або пропозицією, то була впевненість, що за цим рішенням стоїть весь обласний парламент, а не окремі групи, була конструктивна робота з усіма фракціями, незалежно від того, вони в опозиції чи у владі. Зараз же ми бачимо, що просто вирішуються «шкурні» питання певних груп, що входять до провладної коаліції в облраді. Ходити далеко не треба, можна згадати недавній випадок, коли стало відомо, що без розуміння всередині депутатського корпусу по-тихому намагалися призначити без узгодження з управлінням на посаду керівника в «Обласний ліцей-інтернат спортивного профілю «Барса» людину, яку, знову-таки пов’язують з першим заступником голови облради Стрельченком. Ніхто не знав, що це за людина, за які такі заслуги кандидат повинен зайняти цю посаду?

Дмитро Нагорний підкреслює, тим людям, які сьогодні очолюють облраду важливо розуміти, що у нас тут не монархія і рішення приймає весь депутатський корпус, а, отже, депутати повинні бути в курсі того, що відбувається. Депутатський корпус повинен нести відповідальність за призначення того чи іншого керівника комунального підприємства. Управління працює 24-й рік і, якщо у перших осіб обласного парламенту з’явилися питання до керівного складу управління, то, чому не звільнити керівника законним методом, поставити свій менеджмент? Відповідь на це питання одна – немає ніяких законних підстав, а, коли немає законних підстав, то приймається рішення зруйнувати структуру. Єдиний метод це зробити без судів і без наслідків – це ліквідувати управління і неважливо, що такий метод буде нести за собою величезні компенсації виплат працівникам з подальшим колапсом в системі управління комунальними підприємствами та установами. Про це сьогоднішні керівники облради не думають, їх засліпило бажання за будь-яку ціну прибрати незручного Нагорного і взяти владу в свої руки.

«Окремо дивують випади щодо розширення штату управління до 23 осіб. Тут Олександру Стрельченку хотілося б нагадати його голосування, а також голосування його колег по фракції в попередньому скликанні облради в 2017 році, коли одноголосно було підтримано це рішення. Всього 46 голосів «за», – зазначив Нагорний.

На його думку, вся ця історія з обвинуваченнями на його адресу, як непрофесійного начальника – це справжнісіньке зведення особистих рахунків, тому що сьогодні на чолі управління стоїть незручний для влади начальник зі своєю думкою і з підтримкою в облраді. Він не танцює під дудку керівника облради, а так хочеться монополізувати владу, взяти господарство в одні руки, щоб недбайливі депутати не сунули туди свого носа.

За словами Дмитра Нагорного, кожен держслужбовець, а тим більше, якщо він займає одну з перших посад в області, зобов’язаний знати закон про місцеве самоврядування. Так ось, відштовхуючись від цього закону, управління комунальним майном – це, за великим рахунком, орган-статист, який збирає інформацію, тим самим контролюючи комунальні підприємства, щоквартально доносить до депутатського корпусу звіти про роботу цих підприємств. Звіти подаються главам бюджетної та майнової комісій, а також голові облради і вже вони приймають рішення по підприємствах, визначають шляхи вирішення тієї чи іншої проблеми.

Звинувачення на адресу керівництва управління комунальним майном в збитковості комерційних комунальних підприємств – це відверта маніпуляція. Далеко ходити не треба, можна, наприклад, взяти комунальні аптеки, які на сьогоднішній день збиткові, які апріорі не можуть на рівних конкурувати з великими приватними мережами аптек, у яких знижки від виробників і інші можливості, до того ж, дається взнаки нерівномірне податкове навантаження для структур комунальної власності і приватних підприємців. Як вони можуть конкурувати, якщо бухгалтера в наших комунальних аптеках досі рахують за допомогою рахівниць? Є ще один із закидів – збитковість «Сумиоблагролісу». Дмитро Нагорний зазначив, коли він був керівником «Сумиоблагролісу», то підприємство в 2015 році показало більше 11 млн гривень чистого прибутку. А за 2020 рік у підприємства всього трохи більше 800 тисяч гривень прибутку. Такі показники не означають, що нинішній керівник «Сумиоблагролісу» не справляється зі своїми обов’язками. Є об’єктивні причини, в яких треба розбиратися, знову ж таки, тоді був експорт кругляка, відповідно, були показники. Дивно, що зараз раптом виник такий ажіотаж навколо комунального майна, а попередні 4 роки у тих депутатів, які сьогодні ініціюють його ліквідацію, не виникало питань, тільки зараз раптом вони з’явилися.

Дмитро Нагорний зазначив, наостанок варто також розвінчати ще одну маніпуляцію про те, що управління майном неодноразово потрапляло в поле зору правоохоронних органів, проводилися обшуки СБУ. Тут чомусь ті, хто поширює такі маніпуляції, скромно замовчують про відсутність офіційно висунутих підозр, обвинувальних актів прокуратури, не кажучи вже про рішення судів. А не говорять вони про них, тому що нічого такого не було і бути не може, а ті «перфоманси» правоохоронців носили чисто замовний характер і були провокацією, яка закінчилася пшиком.

На завершення Дмитро Нагорний зазначив, вихід із ситуації, що склалася є і він, звичайно ж, не в ліквідації управління, а в прийнятті вольового рішення – перепідпорядкування управління комунальним майном облради, як це було до 2015 року. Всі депутати повинні мати право бути почутими керівником, і керівник повинен бути підзвітний всім, а не тільки голові облради та його першому заступнику. Депутати всіх фракцій повинні впливати на роботу управління, не повинно бути ніякої «кулуарщини», всі призначення повинні відбуватися прозоро. Переможе здоровий глузд або таємні домовленості певних груп в Сумській облраді – дізнаємося зовсім скоро.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: