ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Конституція зміниться? Ініціативу Олега Ляшка підтримала Верховна Рада

Політика | 20:04, 21.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

20 вересня Верховна Рада підтримала зміни до Конституції щодо закріплення фермерських господарств основою аграрного устрою України, ініційовані Олегом Ляшко разом з його командою

Після голосування за президентські зміни до Основного закону щодо стратегічного курсу держави – вступу України до НАТО і ЄС, парламент проголосував за включення до порядку денного не менш важливих змін. Вони стосувалися питання власності на українську землю. Їх автор, Олег Ляшко, запропонував вписати до ст.41 Конституції України, що основою аграрного устрою є фермерські господарства. Наразі їх має розглянути Конституційний суд, після чого – остаточно затвердити Верховна Рада.

“Як Саудівській Аравії чи Еміратам Господь дав нафту, так українцям Господь дав землю, але сьогодні нафта є, а при правильному підході до господарюванні, при відновленні тваринництва, при підтримки соціальної сфери на селі, при державній політиці дотування українського фермера, створення для нього умов, українська земля вічно, назавжди годуватиме український народ. Саме тому ми пропонуємо сьогодні, проголосувавши зміни до Конституції, визначивши, що господарем на українській землі є український фермер, український селянин, це ми фактично забиваємо осиновий кілок у груди транснаціональних глитаїв, які хочуть забрати в українського селянина землю. Коли в Конституції буде прописано хто господар на українській землі чи господарем є український селянин, жодна влада не зможе обійти цю норму. Ми зробимо цю підтримку, ми дамо селянам дотації на утримання корів, ми доб’ємося прийняття в парламенті антирейдерського закону, щоб у фермерів, селян не віджимали землю і майно. Ми доб’ємося повернення спецрежиму оподаткування ПДВ, щоб в автоматичному режимі сільгоспвиробники отримували підтримку і не треба було розносити хабарі, чемодани грошей, щоб отримати підтримку від держави. Але ключ до всього – власність на землю. Зміни до Конститції, які ми пропонуємо зробить господарем українця на рідній землі.”, – наголосив лідер Радикальної партії .

На думку експертів ініціатива Конституційних змін Ляшка – єдина можливість зупинити продаж землі іноземцям. Пропозиція лідера Радикальної партії Олега Ляшка внести до Конституції зміни про визначення основою аграрного устрою України фермерського господарства – це єдина розумна альтернатива політиці Петра Порошенка щодо розпродажу української землі. Таку думку у розмові з журналістом видання ІНФОРМАТОР висловив політичний експерт Мар’ян Ощановский, коментуючи ініціативу Олега Ляшка щодо змін до Основного закону, яка завдяки підтримці більшості народних депутатів була направлена на розгляд Конституційного суду.

«Сьогоднішніми діями в парламенті лідер Радикальної партії Олег Ляшко продемонстрував єдину альтернативу політиці президента Порошенка, який хоче запровадити ринок землі і розпродати українську землю», – сказав експерт.

За його словами, як альтернативу діям Порошенка, який фактично захищає інтереси агробаронів і транснаціональних компаній, Ляшко запропонував план відродження українського села.

«Внесення до Конституції норми про те, що основою аграрного устрою України є фермерське господарство, яке допоможе відродити село – необхідність. Запропоновані Ляшком норми сприятимуть боротьбі з рейдерством, від якого все частіше потерпають невеликі фермерські господарства. Вони допоможуть розбудувати в селі малий та середній бізнес, який буде займатися переробкою сільськогосподарської продукції, а не її експортом, як це роблять великі агрохолдинги. А найголовніше – ініціатива лідера Радикальної партії, якщо вона буде остаточно підтримана Радою, унеможливить продаж землі іноземцям», – наголосив експерт.

«Всі знають про те, що роблять китайські компанії, коли приходять в африканські країни. Вони безжалісно експлуатують землю і надра та йдуть з країни, залишаючи після себе екологічні катастрофи. Нам такі псевдоінвестори не потрібні. Єдиний спосіб захиститися від них – підтримати ініціативу Ляшка», – додав він.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Реклама

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: