метизная компания

Політичні експерти: у діючого мера Олександра Лисенка є всі передумови для перемоги у першому турі

Політика | 19:26, 18.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Дослідницька кампанія «Українська соціологічна служба» презентували результати аналізу електоральних настроїв сумчан напередодні виборів.

До місцевих виборів 2020 залишився місяць. Сумчани майже кожний день роблять свої припущення – яка партія чи кандидат мають більше шансів на перемогу. Свою точку зору озвучують і експерти. Що, на їхню думку, чекає Суми вже за місяць?

Так, політичний експерт Володимир Цибулько вважає, що в нашому місті – один, безальтернативний кандидат у мери, якого фактично неможливо побороти. «У діючого мера Сум Олександра Лисенка є всі передумови для перемоги у першому турі, особливо, коли Юрій Чмирь не буде балотуватися. Взагалі рейтинг ВО «Батьківщина» в Сумах є виключенням із правил по всій країні – все це в основному завдяки рейтингу підтримки діючого міського голови», – зауважив він.

З ним погоджується і Олексій Біловол, заступник директора дослідницької компанії «Українська соціологічна служба»: «Проведені рейтинги загалом свідчать про те, що догнати діючого міського голову не зможе ні один із потенційних опонентів. До них у людей дуже висока недовіра».

Думки спеціалістів підтвердило опитування мешканців Сумської ОТГ, яке проводилось з 10 по 14 вересня дослідницькою компанією «Ю.С.С.». Презентація результатів дослідження електоральних настроїв сумчан напередодні виборів міського голови та міської ради відбулася у п’ятницю, 18 вересня, в Сумському прес-клубі.

Яку картину намалювали аналітики? Більшість жителів Сумської ОТГ в цілому задоволені тим, як розвивається місто – майже дві третини опитаних вважають, що Суми йдуть у правильному напрямку (з них 45,3% вважають, що їхнє місто розвивається безумовно в правильному напрямку, а 20,8% – скоріше в правильному напрямку). Не задоволені розвитком міста 22,5% опитаних мешканців.

Понад половина (51,6%)  опитаних вважають, що за час перебування на посаді теперішнього Сумського міського голови Олександра Лисенка ситуація в місті покращилась. Приблизно вдвічі менше сумчан (24,8%) зазначають, що ситуація погіршилась, а 20,5% – що нічого не змінилося.

Більшість опитаних мешканців Сумської ОТГ мають намір взяти участь у голосуванні на місцевих виборах, які відбудуться у жовтні (60,6% респондентів). Результати опитування показують, що за півтора місяця до дня голосування лідером електоральних симпатій мешканців Сумської ОТГ є діючий мер міста Олександр Лисенко. За нього проголосували б, якби вибори відбувалися в середині вересня 2020 року 43,5% від опитаних, які планують піти на вибори і які визначилися зі своїм вибором. Інші кандидати на посаду Сумського міського голови помітно відстають за рівнем підтримки. Зокрема, за Юрія Чмиря (самовисування) проголосували б 14,2 від усіх опитаних, за Тетяну Рябуху (партія «Слуга народу») – 9,9% опитаних, за Вадима Акпєрова (партія «Європейська Солідарність») – 9,1%.

Серед основних кандидатів на посаду Сумського міського голови найвищий антирейтинг має Олександр Соколов (партія «Опозиційна платформа – За життя») – за нього не проголосували б за жодних умов найбільше респондентів (25,7%). Друге місце в мерському антирейтингу Сумської ОТГ займає Юрій Чмирь (самовисування) (за нього за жодних умов не проголосували б 18,4% респондентів), а третє місце – Вадим Акпєров (партія «Європейська Солідарність») (16,0% респондентів).  В інших лідерів електоральної підтримки на виборах Сумського міського голови антирейтинг значно нижчий.

Переважна більшість опитаних мешканців  (59,1%) вважають, що на виборах переможе діючий мер міста Олександр Лисенко. У перемогу будь-якого іншого кандидата вірять значно менше опитаних. Станом на середину вересня лідером електоральних симпатій мешканців Сумської ОТГ на виборах депутатів Сумської міської ради є партія «ВО «Батьківщина». За вказану партію мають намір віддати свій голос 20,5% від усіх опитаних. Друге місце в електоральному рейтингу політичних партій – у партії «Слуга народу» (16,3% від усіх опитаних), а третє місце – у партії «Опозиційна платформа – За життя» (10,5% від усіх опитаних). Високі шанси на проходження до Сумської міської ради мають партія «За майбутнє» (8,4% від усіх опитаних) та партія «Європейська Солідарність» (7,2% від усіх опитаних). На межі подолання прохідного бар’єру перебуває партія «Сила і честь» (4,8% від усіх опитаних).

Обсяг вибірки – 1000 респондентів (в тому числі: м. Суми – 963 респонденти, села Сумської міської ОТГ – 37 респондентів). Метод опитування – особисте стандартизоване маршрутизоване  інтерв’ю.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: