метизная компания

Представник команди Гройсмана Алекс Ліссітса: “Євроінтергація є своєрідним трампліном для українського сільського господарства”

Інтерв'ю, Політика | 10:36, 8.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно Центральна виборча комісія остаточно зареєструвала список кандидатів у народні депутати на дострокові парламентські вибори 21 липня 2019 року. Серед них – Алекс Ліссітса, президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, генеральний директор аграрної компанії ІМК. Провідний фахівець аграрного сектору економіки йде на вибори в парламент у команді Гройсмана. Журналістам “The Sumy Post” вдалося поспілкуватися з кандидатом та дізнатися про основні цілі та напрямки його політичної діяльності.

-Скажіть, чому, все ж таки, вирішили піти у політику?

-Знаєте, я від політики завжди ховався, хоча було багато можливостей. Але оцей хайп, який охопив нашу країну: “все помножу на нуль, нові обличчя, які зламають стару систему” – він змусив мене замислитися. Мабуть, цей хайп він не на користь, адже я знаю дуже велику кількість порядних людей, які після Майдану пішли в уряд і парламент, залишивши свої “теплі місця” і зробили багато корисних та цікавих речей. Я провів собі такий внутрішній Майдан і сказав, що хочу підтримати цих людей своїм рішенням – піти в народні депутати від партії “Українська стратегія Гройсмана”.

– У списку партії “Українська Стратегія Гройсмана” ви зареєстровані під номером 15. Чому обрали саме команду чинного Прем’єр-міністра України?

-Я хочу, щоб було продовжено децентралізацію, процедуру автоматичного відшкодування ПДВ при експорті, дерегуляцію бізнесу, відбулося впровадження ринку землі. У команді Володимира Гройсмана є нові обличчя, але з досвідом роботи у політиці, тому я маю до них довіру. Я собі важко уявляю людину, яка тільки прийшла у парламент без бази знань.

-Ви підтримуєте політику Європейської інтеграції?

-Сільське господарство України стабільно знаходиться в зоні прибутковості. За останні роки збільшився експорт української продукції. Для цього Європа зробила три основні речі: заміна російського експорту європейським, підвищення якості нашої продукції, ринкоорієнтованість наших виробників. Тому, звісно, я підтримую позицію щодо євроінтеграції.

-Як, власне, вплинув проєвропейський погляд влади на розвиток аграрного ринку?

-Як показує досвід останніх років, ми не тільки замістили російський ринок європейським, ми вийшли туди з якісною продукцією. У нас з Європою позитивний торговий баланс: ми імпортуємо продукції на 2,5 мільярди доларів, а експортуємо на 6 мільярдів. На сьогодні, ми поставляємо в Європу велику кількість зернових та олійних культур, м’ясо курки, мед, молочну продукцію. Уряди, за останні 5 років, зробили багато чого аби ця угода запрацювала. Адже підписати угоду – це не означає, що вона запрацює. Необхідно мати велику кількість сертифікатів, домовленостей, узгоджень між ветеринарними службами, фітосанітарними органами тощо. Як на мене, євроінтергація є своєрідним трампліном для українського сільського господарства і цей трамплін чудово запрацював.

-Щодо земельної реформи. Чи підтримуєте Ви відкриття ринку землі?

-Я виступаю за вільний обіг земель сільськогосподарського призначення. Але я за те , щоб на початкових етапах запровадження були певні обмеження, які б стосувались чутливих питань. Дуже часто у політиці плутають “мету” та “інструмент”. Все це залежить від агрополітичних цілей країни. Якщо у нас ринок землі – мета, то можна запустити це в будь-якому вигляді, але, як на мене, це інструмент. Якщо ми хочемо побудувати конкурентоспроможну, сучасну, розвинену галузь сільського господарства, якщо ми хочемо залучити інвесторів, підняти продуктивність та зберегти сільські території, треба запровадити ліберальний ринок землі.

-Реформа децентралізації в Україні – найефективніша поміж усіх. Наразі Сумська область налічує понад 30 ОТГ. Які перспективи розвитку реформи Ви вбачаєте?

-Процес децентралізації є незворотнім. Наразі постає гостре питання щодо конкуренції між новоствореними ОТГ та районами. Останніх, на мою думку, не повинно існувати. У майбутньому між ОТГ буде існувати здорова конкуренція за платників податків, бізнес. І це буде дуже гарним відображенням економічної сили країни.

-Щодо здорової конкуренції між ОТГ. Існує цікава ідея щодо, так званого, брендингу окремих територіальних громад. Як Ви вважаєте, чим можуть “виділитися” ОТГ на півночі України, зокрема на Сумщині?

-На Сумщині є маса продуктів, з якими можна виходити на зовнішні ринки. Якщо взяти бренди географічні за значенням,у нас є можливість забрендувати сумський мед, органічну курятину, молочну продукцію. Також, є перспективи розвитку туризму, адже в Сумській області є чудові ліси з деревами, яким понад 200 років, та багато архітектурних пам’яток. Все це дуже цікаво та прибутково, необхідно лише продумати стратегію маркетингу.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: