СумБуд
SMR
метизная компания

Арбітражного керуючого із Сум затримали за хабар у 650 тисяч грн

Надзвичайні події | 19:09, 26.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Неправомірну вигоду в 650 тисяч гривень ліквідатор, за версією слідства, вимагав за сприяння продажу майна держпідприємства в Олександрії за заниженою ціною. У переліку зокрема вісім будівель та 11 колісно-транспортних засобів, арбітражним керуючим може бути Євген Корнілов із Сум. Про це повідомляє Україна-Центр.

– Мова йде про «Управління по бурінню технічних свердловин», яке свого часу входило до структури державного холдингу «Олександріявугілля» та займалося розвідувальним бурінням – в Олександрії ж колись видобували буре вугілля. Комплекс, нагадаємо, «добила» приватизація часів першого прем’єрства Тимошенко, коли частина підприємств придбали структури одного з головних спонсорів її партії на той момент, банкіра Костянтина Жеваго, – також пише видання.

Відкриті джерела містять також згадки про участь Корнілова в ліквідаційних процедурах щодо ПАТ «Центролит», ТОВ Сумська ремонтно-будівельна дільниця «Рембуд» та сумського заводу Selmi.

У матеріалі «Коментарів» від 10 лютого 2012 року, який наразі доступний лише в передруці на галузевому ресурсі atomnews.info, зазначається, що Selmi є наступником виробничого об’єднання «Електрон», яке виробляло мас-спектрометри, електронно-проміневу апаратуру, мікроскопи для ядерної енергетики та інших стратегічних галузей тощо.

– Контрольним пакетом акцій Selmi з 2001 року володіє красноярське ВО «Електрохімічний завод», яке займається збагаченням урану і входить в паливну компанію Росатома ТВЕЛ. Підприємство перестало публікувати звітність з 2009 року, але попередні показники його роботи і нинішній процес банкрутства красномовно говорять про те, яке місце посідав Selmi в бізнесі російського гіганта, – йдеться в публікації. – Одним з основних кредиторів виявився його мажоритарний акціонер.

Іншим великим кредитором став наразі ліквідований «Промінвестбанк», який на 99.8% належав російській Державній корпорації «Банк розвитку та зовнішньоекономічної діяльності (Зовнішекономбанк)». Головою спостережної ради «Зовнішекономбанку» є Голова Уряду Російської Федерації.

Ухвалою Господарського суду Сумської області від 17 січня 2013 року за клопотанням одного з кредиторів повноваження попереднього розпорядника майна у справі про банкрутство заводу було припинено, та призначено Євгена Корнілова.

– Кредитор запропонував суду призначити розпорядником майна ВАТ “SELMI” арбітражного керуючого Корнілова Є.О., а останній надав свою згоду на призначення, – зокрема сказано в ухвалі.

Про те, що задокументовано факт вимагання неправомірної вигоди арбітражним керуючим з ліквідації державного підприємства в Олександрії, вчора повідомила прес-служба Військової прокуратури Південного регіону України.

– Досудовим розслідуванням установлено, що за вирішення питання щодо продажу за заниженою ціною майнового комплексу підприємства арбітражний керуючий К. вимагав та одержав від громадянина Б. неправомірну вигоду в сумі 650 тисяч гривень, – зазначається в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що військова прокуратура вважає таємницею слідства процесуальні строки, якими обмежене досудове розслідування у справі про побиття працівника Гайворонської райдержадміністрації співробітником СБУ.

Весь Кіровоград

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: