Сумська область – у п’ятірці серед областей, де найгірша ситуація із підписанням медичних декларацій
Поділитися в
Копіювати посилання

На даний час на Сумщині підписали 161 тисячу 348 декларацій. Це на 20 тисяч декларацій більше, ніж минулого тижня.
Про це під час брифінгу повідомив Сергій Бутенко, начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації.
Найактивнішими залишаються Буринський район – 13 тис. 149 декларацій; Липоводолинський район – 8 507; Краснопільський район – 7 700. Також у Сумському, Ямпільському та Охтирському районах угоди з лікарями уклали вже більше 25% населення.
Разом з тим, досі пасуть задніх м. Конотоп (129 декларацій, 0,1% населення), Котонопський район (2 360 декларацій, 2% населення), м. Ромни (0 декларацій) та м.Суми (12 540 декларацій, 5% населення).
“У Конотопському районі центр первинної медико-санітарної допомоги був створений ще у 2013-му році. Коли зараз ми задаємо їм питання, чому район відстає – нам відповідають, що у селах немає інтернету. У той же час, м. Конотоп, друге місто після Сум по чисельності населення, – 0,1%: підписання декларацій. Ромни – взагалі 0 договорів з лікарями, бо вони лише недавно розмежували первинну і вторинну медичну допомогу. Не знаю, як вони планують встигнути за мед реформою, але на сьогодні ситуація у Ромнах – критична. Сумщина, на жаль, поки що – у п’ятірці тих областей України, які ззаду по кількості заповнених декларацій”, – повідомляє Сергій Бутенко.
Крім того, за інформацією обласного управління охорони здоров’я, заклади первинної ланки області забезпечені комп’ютерами лише на 50%. Тут лідирують Липоводолинський, Сумський, Тростянецький та Ямпільський райони – 100%. Найгірша ж ситуація з технікою у м. Конотоп (19%), м. Суми (5%), м. Ромни (3%),Лебедтнському (16%) та Недригайлівському (16%) районах.
Протягом 2018 року для первинної ланки придбали 218 компютерів, з них – 133 для забезпечення робочого місця лікаря. Не вистачає ще понад півтисячі комп’ютерів.
Інтернетом з 220 закладів охорони здоров’я та структурних підрозділів забезпечено 166, тобто 75%. Найгірша ситуація у Кролевецькому районі – там 9 закладів досі без доступу до інтернету; У Великописарівському районі його потребують 7 закладів, а у Лебединському – 6.
Ілюстративне фото
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!