метизная компания

На Сумщині починають стабільно працювати молокопереробні підприємства

 Поділитися

Поділитися в

Фермери Сумщини відновлюють збут продукції, але обсяг виробництва молока став меншим, ніж раніше. Кореспонденти Суспільного дізнавалися, як працюють молочні господарства області за три місяці після початку війни.

Товариство імені Шевченка у Сумському районі — багатогалузеве. Окрім вирощування сільськогосподарських культур, тут займаються тваринництвом: зокрема, утримують понад 2 тисячі голів великої рогатої худоби, з них третина — дійні корови. До війни з них отримували по 12 тонн молока.

“Коли розпочалася війна, молоко стало нікому не потрібне. Ми роздавали благодійною допомогою його. 100 тонн молока на суму 1 мільйон 900 тисяч. Чіплялася бочка до трактора — і розвозили по селу, людям роздавали майже кожен день. Приїжджали з Сум молоковози, возили в Суми, з Білопілля приїжджали”, — говорить головний зоотехнік сільськогосподарського товариства ім. Шевченка Станіслав Сидоренко.

Поступово надої зменшили вдвічі: стали давати тваринам менше концентратів. Але тепер, каже Станіслав Сидоренко, знову вийшли майже на довоєнний рівень.

Постійний покупець — один із молокозаводів Сумщини — відновив роботу і забирає молоко у повному обсязі. Інші молокозаводи теж відновили роботу і почали знову купувати молоко, яке ще зовсім недавно доводилося роздавати в якості гуманітарної допомоги, розповіли в обласному департаменті агропромислового розвитку.

“Наразі стабільно вже працюють підприємства молокопереробні в Шостці, в Бурині, в Сумах, в Охтирці, які систематично здійснюють закупівлю молочної сировини і здійснюють виробництво відповідної молочної продукції”, — зазначає директор департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександр Маслак.

За його словами, досить складною залишається ситуація з логістикою.

“Тобто переміщення виробленої товарної продукції, забезпечення потреб населення у такій продукції, але сподіваємося, що це тимчасовий фактор”, — сказав Маслак.

Тож молочні господарства продовжують працювати, але, зазначив Олександр Маслак, обсяги виробництва як молока, так і молочної продукції у порівнянні з довоєнним часом на Сумщині зменшилися.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: