метизная компания

Сумчани відзначають: Всесвітній день боротьби з інсультом та як його розпізнати

Здоров'я, Митниця, Події | 07:30, 29.10.2019
 Поділитися

Поділитися в

Щороку 29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом.

День заснований у 2006 році Всесвітньою організацією боротьби з інсультом (WSO), яка об’єднує представників з 85 країн.

Інсульт – захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в порожнину черепа та стискання тканини мозку кров’ю. Наслідком цього є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що, в свою чергу, викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. Залежно від локалізації враження можливе порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті та ін. Термінове розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-6 годин від його початку дозволяє зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків. Нині ця недуга є однією з головних причин смертності та інвалідності у світі.

За даними Української асоціації боротьби з інсультом, в Україні щороку діагностують близько 140 тисяч випадків цієї хвороби. Тільки 20% українців після інсульту повертаються до нормального життя.

Головне завдання заходів цього дня – підвищення обізнаності світової спільноти про проблему інсульту, важливість правильного і своєчасного надання першої допомоги і про профілактичні заходи.

Так, нещодавно на нашій сторінці в Інстаграм ми публікували головні симптоми інсульту.

 

View this post on Instagram

​​Під час пікніка на річці молода дівчина спіткнулася і впала. Їй запропонували викликати швидку допомогу, але вона запевнила всіх, що все в порядку, і що вона спіткнулася об камінь всього лише… через "нові туфлі". Так як вона виглядала трохи блідою і тремтячою, їй допомогли обтруситися і принесли тарілку з їжею. Залишок дня Ірина провела як завжди, хоча була дещо сонливою, уникала світла та гучних розмов. Пізніше чоловік тієї дівчини зателефонував усім і повідомив, що його дружину відвезли в лікарню. О 23:00 вона померла. На пікніку під сонцем з нею трапився інсульт. Якби її друзі знали, як виглядають ознаки інсульту, вона могла б сьогодні жити… У вас займе всього одну хвилину щоб прочитати наступне: Деякі люди помирають не відразу. Часто вони виявляються у стані, в якому їм тривалий час ще можна допомогти. Нейрохірурги кажуть, що якщо вони протягом трьох годин встигають до жертви інсульту, то його наслідки можуть бути усунені. Головне полягає в тому, щоб розпізнати і діагностувати інсульт та приступити до його лікування в перші 3 години – що, звичайно, не просто. ІСНУЮТЬ 4 КРОКИ ДО РОЗПІЗНАВАННЯ ІНСУЛЬТУ: 1. Попросіть людину посміхнутися (вона не зможе цього зробити) 2. Попросіть сказати просте речення (напр. «Сьогодні гарна погода») 3. Попросіть підняти обидві руки (не зможе або тільки частково зможе підняти) 4. Попросіть висунути язик. Якщо язик викривлений, повернений – це теж ознака інсульту) Якщо проблеми виникнуть навіть з одним із цих завдань – телефонуйте в швидку і опишіть помічені симптоми телефоном! Один колега – кардіолог сказав, що, розіславши подібні повідомлення бодай кільком адресатам кожен, можна бути впевненим, що чиєсь життя – можливо і наше – буде врятоване. Ми розсилаємо кожен день стільки «сміття» через інтернет, що може варто разок пустити мережею дійсно щось корисне і потрібне. Поділіться цією інформацією із друзями як є, просто так, без коментарів і обговорень… !!!

A post shared by The Sumy Post (@the_sumy_post) on

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: