Сумський фестиваль дивилися навіть із США: як проводили третій «Sumy Rock Fest»
Поділитися в
Копіювати посилання

За оновленим рок-фестивалем «Sumy Rock Fest» інтернет-видання «The Sumy Post» слідкує із самого початку – з першого концерту восени 2018-го року. Тоді, попри несприятливу погоду, молоді талановиті музиканти отримали можливість заявити про себе та знайти свого слухача. Цими вихідними фестиваль проводили втретє і попри всі перепони команді організаторів все ж вдалося влаштувати свято для фанатів рок-музики.
- 2018
- 2019
- 2020
Провели «Sumy Rock Fest» у вже традиційному форматі для цьогорічних масових заходів. Дев’ять українських рок-гуртів виступили на сцені, а ось глядачі та фанати спостерігали дійство із моніторів. Ми поспілкувалися з одним із організаторів фесту Володимиром Луговим, аби дізнатися про тонкощі організації фесту в новому форматі, складності у проведенні трансляції, кількість охоплених глядачів та про наступний фест.
Чому наважилися проводити фест в онлайні, а не чекали моменту, коли заборони пом’якшать і вдасться провести концерт традиційно?
Цьогорічний фестиваль готувався у надскладних умовах карантину, адже умови обмежень змінювались фактично кожні два тижні і було постійне відчуття невизначеності. «Sumy Rock Fest» активно набирав оберти протягом цих трьох років і дуже не хотілось зникнути з радарів фестивалів України. Тому організатори прийняли рішення піти у ва-банк і запропонувати глядачам “пофестивалити” у форматі онлайн.
Із якими тонкощами організації заходу ви зіткнулися?
Новий формат приніс нові виклики для організаторів – починаючи від пошуку відповідного приміщення, не забуваємо про вимогу 1 людина на 10 кв.м. приміщення і дистанція у 1.5 метри, закінчуючи забезпеченням персоналу, учасників, операторів засобами захисту, антисептиками та іншим. Загалом, підготовка локації фестивалю зайняла два дні.
І вам вдалося. Розкажіть про команду та мотивацію.
Так, усе це нам вдалось організувати. В першу чергу – це заслуга великої команди однодумців, які прагнуть відродити славу міста Суми, як фестивальної столиці Лівобережжя – як це було років 15 тому, завдяки Анатолію Капрану, Володимиру Нечипуренко, гурту “Резонанс” та іншим засновникам “Sumy Rock Fest”.
Яку кількість глядачів вдалося охопити? Напевне, ви розширили аудиторії, завдяки новому формату?
Безпосередньо у день фестивалю концерт побачило сумарно на двох платформах близько 7 тисяч людей, і лише менша половина цих глядачів – з Сум. Інша частина – це люди з інших міст України, Польщі, Грузії та навіть США! І перегляди досі продовжують рости. Для нас це – хоч і маленька, однак – перемога.
Що особливого було у третьому «Sumy Rock Fest»?
Цього року нам вдалось запросити іменитих гостей – гурт “Нумер 482”. Відмітимо – вони дуже позитивно відгукувались про ідею фестивалю та про наше місто.
Анонсуєте час проведення четвертого фесту?
Наступного року ми однозначно плануємо його провести влітку, проте слідкуватимемо за епідеміологічною ситуацією у світі та країні. Дуже хочеться побачити наших глядачів наживо, під сценою, бо онлайн фестиваль все ж не заряджає такою енергетикою, як open-air.
Нагадаємо, рок-фестивалі у Сумах виступили: “НУМЕР 482”, “Orionix”, “Lost Message”, “Mir-y-Mir”, “From Inside Out”, “DK, Dance”, “Follow Me”, “Groovemen” та “СКВЕР”.
Переглянути трансляцію фестивалю можна за посиланням.
Фото: Олександра Наріжна
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!
