метизная компания

У СНАУ відзначили День вишиванки

Події | 17:21, 18.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

Вишиванка – наш український генетичний код. Із зашифрованими оберегами, символами та знаками. Вишиванка – відображення сили і незламності. Вишиванка – візуальна мова нашого народу, його творчість та культура, символ краси та національної ідентичності.

Традиційно в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Колектив Сумського національного аграрного університету кожного року збирається разом, щоб відзначити таку важливу, особливо в часи повномасштабного вторгення, подію.

Цьогоріч студентський актив СНАУ розпочав святкування з нанесення на алеї сакур (доріжка біля корпусу економіки і менеджменту) унікального орнаменту СНАУ, родзинкою якого стало переважання зеленого кольору як відображення брендингу нашого закладу вищої освіти.  До речі, макет нанесення малюнку розробила студентка будівельного факультету Крістіна НОСАЛЬ, оригінальний і символічний.

Згодом на ганку головного корпусу адміністрація університету, студенти, співробітники й навіть майбутні абітурієнти зробили щорічне спільне фото. «Сімейний» фотоальбом поповнився новою світлиною.

Відділ з виховної роботи зі студентами СНАУ, студентський актив та працівники  приймальної комісії провели для абітурієнтів, старшокласників сумських закладів освіти, Etno-квест.  Школярі пройшли 5 станцій із завданнями, які допомогли дізнатися більше про історію, різновиди та значення орнаментів вишиванок.  Практичний психолог Людмила МИХАЙЛЕНКО провела тренінг «Вибір професії: секрети успіху», а Діана ДЕРЕВЯНЧЕНКО, студентський ректор СНАУ, навчила молодь кавовому мистецтву.

SMM-менеджерка Офісу промоції СНАУ Ліна БАБИЧ, яка була причетна до організації та проведення святкування, коментує: «Зранку студенти почали створювати унікальний орнамент «Генетичний код СНАУ». Співробітники йшли на роботу вже красивою кольоровою алеєю. З прекрасним настроєм, у вишиванках, усміхнені. Потім СНАУ зустрів абітурієнтів – учнів міських шкіл. А ще зробили спільне фото. Скільки красивих, усміхнених українок і українців!».

Після початку повномасштабного вторгення День вишиванки отримав особливий сенс. Українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

Історична довідка: свято було запроваджене в 2006 році Лесею Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Дата завжди припадає на третій четвер травня.

Про святкування Дня вишиванки минулих років читайте за лінком.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: