метизная компания

У Сумах сотня курсантів-поліцейських отримали перші погони

Події | 19:32, 16.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Курсантські погони 17 вересня вручили 100 юнакам і дівчатам, які навчатимуться в Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ. Опановуватимуть професію поліцейських за трирічною програмою підготовки, – повідомляє Суспільне.

Кожен ранок починається о 5.40. Найперша справа – застеляння ліжка. Першокурсник Дмитро Коваленко показує, як правильно це робити і розповідає, що “застеляти ліжко – це не дуже важко, зазвичай, на це йде 1-2 хвилини, можливо 5 у тих, хто ще не звик”. І додає, що батьки відмовляли його, коли дізналися, що син хоче стати поліцейським.

Дмитро житиме в казармі найближчий рік. Кожна казарма розрахована на 15 людей. Хлопці та дівчата, які мешкають в казармах, проживають в окремих будинках, розташованих неподалік один від одного. Під час навчання на першому курсі всі курсанти проживають тут і можуть залишити територію лише у спеціально визначені вихідні дні.

Для дівчат, які тут навчаються, діють обмеження на яскравий мейк та манікюр.

“Насправді, тут зайві речі не потрібні. Ми ходимо лише у форменному одязі і на фізпідготовку та інші предмети ми можемо одягнути спортивний одяг. З поводу макіяжу, це мінімально все можна або на якесь свято. У нас просто часу не вистачає на макіяж”, – розповідає курсантка Аліна Сагайдак.

Усі зараховані першокурсники 14 днів провели у табірному зборі. Сьогодні вони отримують свої перші погони – курсантські. 2020 року охочих вступити до Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ було 275 осіб, розповідає директор філії Сергій Лукаш.

“Ми набрали 100 осіб. Вони забезпечені повністю форменним одягом, триразовим харчуванням, проживанням”, – говорить Лукаш.

Навчати курсантів за держзамовленням почали в Сумах 2019 року. Тоді набрали 75 людей. Нову професію опановують за 3 роки.

“Два роки теорії і рік відповідної практики. Але рік практики з безпосереднім призначенням на посаду поліцейського з безпосереднім виконанням тих службових обов’язків з отриманням заробітної плати”, – розповідає ректор університету Дмитро Швець.

Усього у Сумській філії зараз навчаються 175 курсантів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: