СумБуд
Реклама
метизная компания

У Сумській 27-й артбригаді видали “Книгу пам’яті” про загиблих побратимів

Події | 20:03, 13.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

“Книгу пам’яті” про своїх загиблих побратимів видали в Сумській 27-й артбригаді. Спогади зібрали і записали військовослужбовці, а надрукувати допоміг аграрний університет. Видання випустили накладом 200 примірників, – інформує Суспільне.

“Ідея, звичайно, гарна, є пам’ять якась, хоч не забувають. Це дуже добре, що є хоча б спогади, які залишаться для онуків. Вони будуть бачити”, – так про книгу говорить батько Олексія Калюжного Володимир Калюжний.

Його син загинув 3 вересня 2014 року біля Старобільська під час обстрілу з території Російської Федерації. Історії Олексія і 30-ти інших військовослужбовців два роки тому почала збирати і записувати офіцерка відділення морально-психологічного забезпечення Ірина Шуть.

“Спочатку це були просто такі начерки, якісь чорнові матеріали, які ще не виливалися в книгу, яку можна було б здати до друку. Коли перечитуєш матеріали інших людей, розділяєш цей біль, втрату, хочеться додати щось своє: від імені особового складу, від військової частини, яка стала не просто учасником, а свідком трагічних подій, і тут все почалося”, – розповідає вона.

Заступник командира 27-ї артбригади Дмитро Горб говорить: “У цю книжку включені і військовослужбовці, які проходили службу в 41-му батальйоні, який потім було підпорядковано нашій військовій частині. Це пересічні громадяни, які проходили службу за мобілізацією, але так сталося, що на сході нашої країни зупинився їхній життєвий шлях”.

Передали книги 27-й артбригаді 13 листопада у Сумському найіональному аграрному університеті.

“Ми допомогли видати цю “Книгу пам’яті”, вона невелика, але несе в собі дуже велике морально-психологічне навантаження, тому що це є книга пам’яті”, – говорить ректор університету Володимир Ладика.

На знак вдячності за видану книгу представники артбригади привезли експонати для історичного музею університету.

“Книга пам’яті” містить 31 історію загиблих бійців. Ознайомитися з ними можна буде в музеях, школах, бібліотеках Сум.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: