СумБуд
метизная компания

У Тростянці завершився «Чайковський FEST» 2018

Культура, Події | 07:30, 29.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Три дні у Тростянці звучала класична музика. «Чайковський фест», у 2018 році змінив формат. Нині звучання класичної музики переросло у фестиваль-конкурс. «Чайковський FEST» відбувається на Сумщині вшосте. Два роки тому він набув статус міжнародного, третій рік поспіль фестиваль проводять у форматі open-air (просто неба).
Діана родом із Чернігова, а навчається у Харкові. Брала участь у номінації «Вокал», за своє виконання отримала «Гран-прі» фестивалю.
Діана Мазур, учасниця фестивалю, здобула «Гран-прі» у номінації «Вокал», сказала:

«Організація конкурсу на вищому рівні. Місто дуже гарне. Мені дуже сподобалося. Я обов’язково сюди повернуся ще».

Максим Кирієнко, переможець у номінації «Гра на струнних інструментах», сказав:

«Приїхав вчора до Тростянця. Тростянець дуже гарне місто і дуже гарно все підготовлено. Зустрічають, тому що подорожую багато, й так буває по-різному, а тут організація дуже сподобалася».

Цього року вперше проводився конкурс у рамках фестивалю «Чайковський FEST». Переможців визначали у трьох номінаціях – «Гра на фортепіано», «Гра на струнних інструментах» і «Вокал».
Інна Довжинець, член журі, повідомила:

«У цьому році їх було не багато, всього було шість конкурсантів, але ви знаєте, на чотири премії, які були важко було навіть визначити, хто там найкращий. Ми дійсно присудили ці місця, але ж вони були всі на скільки гарно підготовлені, на скільки гарні музиканти».

Валентина Макарова, член журі, сказала:

«Конкурсантів було 6 в молодшій групі й троє у старшій, всі троє хлопці. Це для нас свято, тому що скрипалі вже досить зрілі. Так склалося, що у нас була можливість присудити три премії та гран-прі. Ми б хотіли й за краще виконання Чайковського нагородити й в майбутньому інші премії започаткувати – і за українського композитора, хоча б у майбутньому ».

Серед конкурсантів музиканти та вокалісти з Дніпропетровської, Київської, Сумської, Чернігівської та Харківської областей. Були й учасники з інших країн.
Юрій Бова, Тростянецький міський голова, організатор «Чайковський FEST» 2018, повідомив:

«Журі допустило до участі в другому етапі 31 конкурсанта і не лише з України, але й закордону: з Китаю, з Сербії. Фактично – це талановиті діти віком від 14 до 30 років».

Для слухачів класичної музики на «Чайковському FESTі» -2018 вперше Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка поставив «Мазепу»  – просто неба у Фортеці «Круглий двір».

UA Суми

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: