ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Вантажівку з нечіпованим лісом виявили активісти “ЕКО-Контролю” на Сумщині

Екологія, Події | 08:42, 19.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Учора, 18 вересня, на дорозі Шостка-Клишки активісти громадської організації «ЕКО-Контроль», під час чергового виїзду, помітили автомобіль ЗІЛ, завантажений колодами. Так як на зрізах вони не побачили жодної печатки або чіпу, було прийнято рішення зупинити автомобіль для з’ясування деталей.

Активісти обігнали вантажівку, включили «аварійку» і зупинили її. Представилися, показали документи, пояснили свої підозри і попросили пояснити відсутність чіпів. Водій сказав, що він працює в Шосткинському агролісгоспі і особливо не вникає, що йому вантажили. Активісти викликали поліцію.

По телефону водій, за його словами, отримав вказівки їхати, не чекаючи приїзду правоохоронців, але послухав голос розуму, і спроб сховатися не робив. Патруль поліції під’їхав дуже оперативно, вислухав коментарі активістів “ЕКО-Контролю” і викликав слідчо-оперативну групу. Слідчий погодився із доводами про відсутність клейм, і взяв пояснення і у членів групи громадської організації, і у водія вантажівки. Також на комелях не було номерів дерев, які заносять в облікову відомість санітарної вирубки.

Повторюється ситуація з санітарної вирубкою в Ямпільському агролісгоспів, де під виглядом санітарної рубки вирізалися здорові дерева і без будь-яких документів продавалися на місцеві пилорами. Про це активісти вже повідомляли раніше.

Далі ситуація різко змінилася. Приїхав заступник директора Шосткинського агролісгоспу, депутат Шосткинської міської ради Ілля Іванов. Підвищеним тоном зажадав відзвітувати від активістів, хто такі, за яким правом зупинили, пообіцяв, що наступного разу нас будуть таранити. На прохання представитися – відмовився. Природно, коментувати про відсутність чіпів, печаток і номерів на комелях, він не захотів.

У присутності працівників поліції дав розпорядження водієві в таких випадках не зупинятися, таранити автомобіль членів громадської організації і обов’язково передати цю вказівку всім іншим водіям агролісгоспу. На прохання одного із активістів написати цей наказ письмово і не підставляти своїх працівників, Ілля Іванов розсміявся. Напевно, письмового наказу не буде.

Разом із заступником директора приїхав головний лісничий Шосткинського агролісгоспу Сергій Ходьков. На жаль, коментувати ситуацію він теж відмовився, посилаючись на заборону начальства.

“Дивно, адже вчора вранці ми вже спілкувалися, і він всіляко хвалив активність громади, говорив про відкритість свого підприємства і обіцяв консультувати нас в разі потреби”, – йдеться у повідомленні громадської організації.

«Еко-Контроль» звертається до рядових співробітників агро- і держлісгоспів:

“Ні в якому разі не порушуйте закон, навіть за вказівкою свого начальства! Вони від слів відмовляться, а ви будете нести повну відповідальність”

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: