метизная компания

Зібрала аншлаг лекція-дискусія “Історія виникнення Сум”: які секретні матеріали були оприлюднені? (ФОТО)

Події | 20:35, 23.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

На днях у обласному центрі було проведено лекцію-дискусію “Місто Суми: історія виникнення, етапи формування та інше”, на яку завітали понад 60 сумчан різного віку.

Лекцію проводив Олег Кривцов,  архітектор, активіст, ментор школи Амбасадорів міста Суми. Він розповів присутнім про таємниці формування міста, передумови тих чи інших рішень із благоустрою.

“В історії виникнення Сум виділяють 4 основні етапи. Історики вважають, що основним містоутворюючим фактором стала наявність трьох річок, завдяки чому зробили водний фарватер. Це зумовлено природніми умовами оборонного характеру. Тоді люди розуміли, що вони добре захищені з трьох сторін”, – розповідає Олег Кривцов.

В історії міста були не тільки тривалі періоди поступової еволюції, а й катаклізми, кардинальні зміни, які переривали розвиток містобудівних структур або радикально змінювали їх:

І етап – VIII-XIII ст –  відбувався процес формування мережі стародавніх поселень;

II етап – 1655 – 1786 рр. – продовжувалось формування міста, його систем фортифікації, розпланування, його об’ємно-просторової композиції. Саме в цей період була побудована Воскресенська церква (1702 рік);

III етап – 1786 – 1919 рр. – йшли реконструкція розпланування, упорядкування забудови, збільшення її масштабу, ускладення структури міста та функціонального зонування, заміна давніх архітектурних домінант у центрі та поява нових у периферії;

IV етап – 1919 – 2018 рр. – триває насичення міста капітальною забудовою і промисловими підприємствами, територіальна експансія, реконструкція центральних районів міста.

План міста 1909 року

За словами архітектора, історична спадщина міста сформувалась у витягнутому ареалі.

“Знищено багато будівель історичної спадщини саме за радянської влади, які всіляко нехтували цим. Недавно стало відомо про деякі секретні матеріали, на яких зафіксовані приблизні плани містобудування тодішньої влади. Наразі вони не всі втілені у життя”, – зазначає Олег Кривцов.

Секретні історичні карти – це опорний та детальний план території, який розроблявся на основі першого. Проте, втілити їх в життя не вдалося.

Також сумський архітектор порівняв підходи планування у містобудуванні за радянським стилем та як це відбувається у європейських країнах:

“Тоді, за радянських часів, місто розглядалося як система, де держава вирішувала за людей все, і створювала міста, які на їхню думку, були комфортними для жителів. Система передбачала виконання кожного своїх функцій. У Європі містобудування намагались відобразити як матеріальне відображення людських процесів”

Окрім історичних даних, звучали деякі цікаві факти, зокрема, що майже постійний вітер на Майдані Незалежності – це наслідок проектування площі без урахування рози вітрів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: