Жіноча естафета в Рупольдінгу: як змагалися сумські біатлоністки
Поділитися в
Копіювати посилання

Жіноча естафета в Рупольдінгу повинна була дати відповідь щодо найближчих перспектив української команди. Це був той Рубікон, який визначав розстановку пріоритетів в цьому сезоні. На жаль, хід гонки показав, що із заявлених завдань на сезон, як мінімум, одна нинішній збірній України не під силу.
Уродженка Сумщини Анастасія Меркушина повернулася на більш звичний для себе перший етап, і в умовах нервової стартової штовханини зуміла пред’явити свій головний козир – швидкість стрільби при високій точності. Відпрацювавши обидва вогневі рубежі без єдиної помилки, Настя завершила свій етап п’ятою. Те, що відставання від лідерів виявилося більш ніж півхвилинними, було передбачуваним: кращими на старті естафети виявилися збірні Франції та Італії, за яких бігли Жюлья Сімон і лідер Кубку світу Доротея Вірер. Особливістю початку гонки також стало те, що жодна з команд, що претендують на високі місця, не допустила провалу, при цьому одразу 15 збірних перший етап пройшли в межах хвилини по відношенню до лідерів, пише biathlon.com.ua.
Сумчанці Валі Семеренко також дісталися далеко не слабкі суперниці. Досить сказати, що одразу слідом за нею помчала Лаура Дальмайєр, яка повинна була підтягнути команду Німеччини після не дуже вдалого етапу Ванесси Хінц. Підтягнути вийшло лише до четвертої позиції, оскільки збірні Франції, Італії та Словаччини, які йдуть попереду не допустили критично багато помилок. Анаіс Бескон скористалася всього одним запасним патроном і до екватора гонки привела француженок лідерами, випереджаючи переслідувачів на 20 секунд.
А ось Валю Семеренко на стійці чекали серйозні проблеми: дві мішені залишалися незакритими після п’яти пострілів нашої спортсменки, і для того, щоб обійтися без штрафного кола, Валі довелося включити все своє самовладання. Але за рахунок втрати часу на стрільбі і дуже поганого останнього кола, Семеренко передала естафету лише 13-ю, маючи вже майже двохвилинний дефіцит від першого місця! Втім, про перше місце в нинішньому стані наших дівчат навіть мріяти не доводиться…
На третьому етапі з числа лідерів відпала Італія – ??це Ніколь Гонтьє, без перебільшення, валить другу естафету своєї команди поспіль: два кола штрафу вже на стрільбі лежачи – і італійки вирушили боротися за місця в топ-десятці. Ну, і шляхом поступового відсіву визначилася трійка команд, які на останньому етапі повинні були розігрувати комплекти нагород. Жюстін Бреза зберегла лідерство для команди Франції, незважаючи на два запасних патрона на вогневих рубежах. На подив усіх глядачів, впевненіше на стрільбі відпрацювала норвежка Тіріл Екгофф, яка підтягла свою команду на дистанцію в 14 секунд! І ще на такій же відстані йшла Німеччина, за яку на третьому етапі бігла Франциска Пройсс.
Сумчанка Юлія Журавок досить таки впевнено відпрацювала на вогневих рубежах, але на трасі програвала прогнозовано багато і передала спадщину Віті Семеренко у вигляді необхідності вибиратися з 17-ї позиції.
Все, що вдалося нашій найкращій на даний момент біатлоністці – відіграти всього дві позиції. 15-е місце в жіночій естафеті – один з найгірших результатів команди в історії. І це при тому, що по точності стрільби наша команда увійшла до складу провідної четвірки. Ще одна гонка, яку хочеться швидше забути. Ну, а по швидкості поступилися лідерам три з половиною хвилини – прірва. І втішати себе можна лише тим, що найтемніша ніч – перед світанком. Залишилося тільки прокинутися, і зробити це вчасно.
Ну, а попереду збірна Франції, яка академічно довела справу до перемоги. І нехай не вводить в оману всього 11-секундна перевага “триколірних” над норвежками, які фінішували другими: фінішер француженок Анаіс Шевальє цілком контролювала ситуацію. А доля срібла зважилася на останньому вогневому рубежі: знову, як і тиждень тому, заключна стійка стала програшною для Німеччини. В Оберхофі Деніз Херрманн упустила перемогу, зараз – срібло. Причому, цього разу не знадобилося навіть штрафного кола – досить було одного зайвого запасного патрона щодо Марте Олсбю Ройселанд, щоб Норвегія виявилася вищою.
У заліку естафет Україна опустилася на десяте місце – навіть не згадати, коли таке було раніше в середині сезону. Ну, і про боротьбу за максимальну квоту вже можна забути: відставання в 423 очка не відіграється, особливо якщо врахувати той рівень форми наших дівчат, який одразу неможливо підняти до планки, встановленої лідерами. Поки ж наша команда – восьма.
І на додаток до безрадісної картини Рупольдінгу – анонс недільних мас-стартів, в яких Україну представлятиме лише Дмитро Підручний.
Естафета. Жінки
1. Франція (0+4) 1:09:27,7
2. Норвегія (0+7) +11,5
3. Німеччина (0+9) +23,4
4. Швеція (0+9) +1:29,0
5. Росія (0+14) +1:46,2
6. Словаччина (1+7) +1:57,7
7. Австрія (2+5) +2:03,5
8. Білорусь (2+7) +2:07,8
…
15. Україна (0+7) +3:56,7
Повні результати гонки тут
Аналіз гонки тут
Оновлений рейтинг Кубку націй і залік естафет
Не забудьте поставити оцінки спортсменкам
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!