Сумський біатлоніст “в очках” на Кубку світу

Спорт | 18:29, 6.01.2023

Сьогодні вся увага біатлонних вболівальників була прикута до чоловічого спринту на четвертому етапі Кубка світу в словенській Поклюці.

Погодні умови майже не відрізнялись від тих, за яких напередодні змагались дівчата: не надто жорстка траса, але яскраве сонце і майже штиль на стрільбищі. А отже, у біатлоністів були всі можливості показати себе з найкращого боку. Однак, на диво, на вогневих рубежах спортсмени припускались багатьох помилок: серед 92-х учасників, що вийшли на старт, пройти чисто два рубежі змогли лише 12-ть біатлоністів, пише biathlon.com.ua.

В першому триместрі усі три спринти виграв Йоханнес Бьо. І ті, хто сподівався на різномаїття в 2023-му році, мають бути жорстоко розчаровані. Лідер Кубку світу не лише знов виграв, а зробив це у настільки домінуючій манері, що й завтрашню гонку переслідування перетворив майже на формальність з точки зору визначення переможця!

На фініші Йоханнес випередив найближчого з суперників на 48 секунд – найбільша перевага в чоловічих спринтах за останні сім років! Більше було лише в грудні 2015-го, коли в такому ж стилі гонку в Естерсунді на старті сезону виграв Мартен Фуркад.

Ну і ми вже починаємо звикати до тотального домінування норвезької збірної загалом. Вже втретє в сезоні увесь подіум – норвезький! Компанію Йоханнесу Бьо склали його старший брат Тар’єй, а також основний (чи краще сказати – єдиний) суперник в загальному заліку Стурла Легрейд. Після сьогоднішньої гонки розрив між двома лідерами сезону виріс до 64 балів, але з огладу на нову систему підрахунку очок – абсолютно не критично.

Якщо говорити про третього у тоталі – Емільєна Жаклена, то він вже відстає на 370 балів, і завтра втратить статус «кращого з решти». А все тому, що спринт француз завалив, з п’ятьма (!) промахами не потрапивши навіть у гонку переслідування!

Якщо ж говорити про приємні сюрпризи, то відзначимо повторення власного рекорду з шостим місцем Томмазо Джакомеля, хоча загалом 22-річний італієць цього сезону здійснив величезний крок уперед, підхопивши прапор команди з рук Лукаса Хофера. Разом з Джакомелем на квіткову церемонію вийшли також Бенедікт Долль та Міхал Крчмарж.

Українська команда, на жаль, виявилась значно ослабленою: на цю гонку не змогли вийти одразу три лідери збірної. До Дмитра Підручного, який продовжує тривале післяопераційне відновлення, а також Артема Прими, який напередодні етапу був замінений на уродженця Сумщини Артема Тищенка, додався і наш Антон Дудченко, який не зміг допомогти команді через хворобу.

За таких умов номінальним лідером команди досить несподівано для себе став сумчанин Богдан Цимбал. Однак молодий спортсмен наразі не в тому стані, аби тягнути за собою команду: Богдан і на трасі програвав досить багато, та й на стрільбищі на кожному рубежі припускався по одній помилці, що у підсумку не дозволило претендувати на залікову зону – 59-й результат.

А кращим в команді став саме «джокер» Юрая Санітри – Антон Тищенко! В нашій команді лише Артем зміг уникнути додаткових штрафних метрів. І хоча швидкості Тищенку традиційно бракувало, два нулі дозволили в першій для себе гонці сезону на Кубку світу заробити кубкові очки з 30-м часом! До того ж відзначимо, що десять точних пострілів Артем виконав з третім часом швидкострільності з усіх учасників!

Тарас Лесюк, як для себе надто багато накрутив штрафних кіл – три. І хоча номінально він став найшвидшим серед українців (за чистим часом на лижні показав однаковий час з Тищенком), загальний результат важко назвати навіть задовільним – 68-й і повз гонку переслідування.

Ну і зовсім не вдалась гонка ще одному дебютанту Кубка світу цього сезону – уродженцю Сумщини Руслану Ткаленко. Чотири промахи – найгірша стрільба серед українців, найповільніший хід, невисока швидкість роботи на рубежі – і 80-те місце на фініші.

Через не надто вдалий спринт, похитнулись і позиції команди в Кубку націй: Україна, як і раніше, десята, але перевага над збірною Італії скоротилась до небезпечних 52 очок. І вже в змішаних естафетах в неділю потрібно буде дуже постаратись, аби не втратити позицію.

Але це буде згодом. А завтра в Поклюці очікуємо дві гонки переслідування.