метизная компания

Акумуляторні батареї для різноманітних електроприладів

Споживач | 14:04, 16.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Акумуляторні батареї для різноманітних електроприладів

Беручи до уваги усе різноманіття електропристроїв у нашому житті, додаткових джерел живлення забагато не буває. І чи не найбільш корисний винахід у цій сфері — акумуляторні батареї (АКБ), які, до речі, з’явилися ще в ХІХ столітті. На відміну від гальванічних елементів акумулятори можна перезаряджати, а принцип їхньої роботи базується на хімічних реакціях, які відбуваються в певному середовищі.

АКБ застосовуються у багатьох сферах, тож не дивно, що виробники пропонують безліч варіантів, у чому ви переконаєтеся, зазирнувши на сторінку 220volt.com.ua/akkumulatornie-batarei інтернет-магазину 220 Volt. Обрати потрібну модель не складно — достатньо озвучити свої вимоги консультантам компанії, і спеціалісти швидко знайдуть акумуляторну батарею відповідних параметрів. А ще організують зручну доставку обраним вами поштовиком у будь-який куточок України.

Види акумуляторних батарей

60254e2c9ad30.jpgЗа конструкцією та матеріалами виготовлення є досить багато АКБ. Це й нікель-кадмієві та нікель-металогідридні акумулятори, літій-іонні та свинцево-кислотні. Останні були й залишаються найбільш популярними завдяки доступності, ефективній роботі, довговічності, низькій вартості. Електролітом у них слугує сірчана кислота, що заливається між свинцевими пластинами, які мають різні заряди.

Свинцево-кислотні АКБ бувають двох типів:

  • Lead-Acid, або негерметичні. Потребують постійної уваги людини: доливання кислоти, дистиляту, перевірка рівню електроліту, контроль стану пластин;
  • VRLA (Valve Regulated Lead Acid), або герметичні. Це моноблоки, які не потребують обслуговування та занадто пильної уваги людини, регулюються клапаном. Іноді варто перевіряти стан клем (чи не окислилися), слідкувати за зарядом. Безпечні як до людини, так і довкілля, але обережно — у разі порушення герметичності кислота вийде назовні. Коли строк експлуатації закінчиться, потребують обов’язкової утилізації (як і всі інші додаткові джерела живлення).

Класифікують акумуляторні батареї залежно й від того, у якому стані в них перебуває кислота. За цим параметром розрізняють такі типи АКБ:

  • з рідкою кислотою всередині. Найдешевші та найстаріші моделі, які застосовують переважно в автомобілях;
  • гелеві акумулятори (GEL) — в електроліт додають з’єднання з кремнієм, через що він перетворюється на желеподібну масу. Висока ціна таких моделей виправдана безпечністю приладу, його надійністю, збільшенням циклів зарядки, нечутливістю до «глибокого» розряджання;
  • AGM — з пористим матеріалом, просякнутим кислотою, у них повністю відсутня можливість витікання електроліту. Ці акумулятори не потрібно обслуговувати, вони відмінно працюють при значному зниженні заряду (до 30 %), мають низький ризик саморозряду (на рік до 3 %).

Параметри вибору

Окрім принципу роботи та відмінностей між видами, під час вибору потрібно знати:

  1. Ємність АКБ.
  2. Показники напруги.
  3. Розміри та формфактор — обов’язково для пристроїв, які будуть вбудовуватись у якийсь агрегат, наприклад, автомобіль.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: