метизная компания

До України надійшла горіхова паста, у складі якої міститься незадекларований мигдаль

Споживач | 11:02, 20.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

До Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) надійшла інформації, що з гуманітарною допомогою до України надійшла шоколадно-горіхова паста «Spread Up Choco Duo Hazelnuts», що експортувалася з Німеччини (постачальник: Natra Malle/All Crump, Belgium; імпортер: Buying International Group SPAR B.V. (BIGS), Netherlands). В Україні отримувачем був SPAR International B.V. Товар надійшов у вигляді гуманітарної допомоги.

Нагадуємо Вам, що до обов’язкової інформації про харчові продукти з урахуванням винятків, передбачених законодавством для фасованих харчових продуктів, належить перелік інгредієнтів та необхідність зазначати будь-які інгредієнти або допоміжні матеріали для переробки, які наведені у додатку № 1 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» (далі – Закон) та відносяться до речовин та харчових продуктів, які спричиняють алергічні реакції або непереносимість.

В даному випадку ні на упаковці ні в декларації не було зазначено наявність мигдаль (Amygdalus communis L.). Згідно протоколу випробування (Test Report) № 22/38386/31124? виданого Німецькою лабораторією Intertek Food Services GmbH, в продукті було виявлено мигдаль в кількості 15 mg/kg.

При цьому у висновку протоколу випробувань було зазначено, що не вказана ні інформація про наявність мигдалю ні згадок про можливі сліди наявності мигдалю.

Мигдаль, як і більшість горіхів, входять в топ-8 харчових алергенів і навіть дуже незначна його кількість може спровокувати алергічну реакцію у сенсибілізованих людей. В результаті мигдаль може стати причиною такої форми алергії як алендрія ‒ реакція, викликана поцілунком. Часом такі стани настільки сильні, що потребують екстреного лікування.

На сьогодні в мигдалю виділено ряд алергенів, основні з яких є білками запасу, що завжди зустрічаються у насінні. І вони є близькими за структурою до двох класів основних алергенних білків запасу – 7S-глобулінів та 2S-альбумінів.

Один з таких білків є термостійким, а інший таким, що руйнується під впливом високих температур. Ці білки є для мигдалю основними.

Перший – це AMP або амандин, основний білок запасу в мигдалі. Саме він є головним алергеном, на який реагують пацієнти з алергією до цього горіха. Цей білок руйнується при нагріванні та під дією травних ферментів.

Інший – це термостійкий Pru du 2S-альбумін. Цей білок є відповідальним за розвиток перехресної алергії на продукти, які також його містять: волоський горіх, насіння соняшника та арахіс.

Крім основних, у мигдалю охарактеризовані такі алергени:

  • Pru du Conglutin, представлений однойменним білком конглютином.
  • Pru du LPT, білок-переносник ліпідів (LTP). Білки, що входять до цього класу, є основними алергенами плодів розоцвітих — родини, до якої належить мигдаль.

Отже, не зазначення на маркуванні наявності Amygdalus communis L. може призвести до вживання цього продукту людьми в яких алергія на мигдаль та призвести до тяжких наслідків.

Звертаємось до операторів ринку відповідальних за інформацію про харчовий продукт:

  1. При запровадженні системи НАССР, при аналізі небезпечних факторів та встановленні ККТ врахуйте можливість потрапляння алергенів до харчового продукту.
  2. Обов’язково, при зазначенні переліку інгредієнтів включайте всі речовини або продукт, включаючи харчові добавки, ароматизатори та харчові ензими, та будь-які складові складного інгредієнта, що використовуються під час виробництва або приготування харчового продукту і залишаються в готовому продукті, навіть у зміненій формі у відповідності до вимог Закону.
  3. Зазначення речовин або харчових продуктів, що спричиняють алергічні реакції або непереносимість повинна позначатися у переліку інгредієнтів згідно з правилами, встановленими частиною першою статті 12 Закону, з чітким зазначенням назви речовини або харчового продукту. Назва речовини або харчового продукту, наведеного у додатку № 1 до Закону, має бути виділена (шрифтом, кольоровим фоном, стилем тощо) серед решти інгредієнтів у переліку інгредієнтів у спосіб, визначений оператором ринку харчових продуктів, відповідальним за інформацію про харчовий продукт.

Вимоги щодо надання інформації для споживачів стосується як вітчизняних операторів ринку так і імпортерів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: