Як економити гроші правильно: ефективні способи
Поділитися в
Копіювати посилання

У кризові періоди ми завжди замислюємося про оптимізацію своїх витрат та заощадження грошей. Але для багатьох слово «економія» асоціюється з відмовою від приємних витрат. Насправді ж відмовлятися від радостей заради економії не обов’язково, адже відкладати кошти зовсім не складно. Нижче запропоновано кілька порад, що це доводять.
Відповідальний підхід до хобі
Будь-яке захоплення потребує певних витрат, чи то шиття, малювання, спорт, гемблінг тощо. Відповідальний підхід до хобі дозволить уникнути зайвих витрат. Навіть запускаючи в казино ігрові автомати з мінімальним депозитом, слід заздалегідь відкласти суму, яку можна потенційно програти без негативних наслідків. А також встановити ліміти ставок та не намагатися відігратися у разі низки невдач. Головне – тратити стільки коштів, скільки дозволяє бюджет, і не ставити хобі вище життєво необхідних потреб.
Купони, акції, знижки
Шопінг – приємне заняття, і ніхто його не забороняє, але змінити до нього підхід таки варто. Треба слідкувати за розпродажами та акціями в торгівельних точках, купувати якісь речі в онлайн магазинах, адже там постійно з’являються вигідні пропозиції. Не буде зайвим використовувати купони та промокоди, що забезпечують знижки на товари/послуги на певний проміжок часу. Це стосується не лише продуктів харчування, одягу тощо, а й розваг, фітнес-клубів, салонів краси.
Щоденник витрат
Це ключова складова економії. Доходи та витрати неодмінно треба фіксувати в зошиті чи електронному блокноті. Це допоможе через деякий час оцінити прибуток і зрозуміти, на що витрачаються гроші. Одразу стане ясно, які покупки були дійсно необхідними, а які − зайвими, скільки коштів іде на харчування, навчання, комунальні послуги. Тоді буде легко зорієнтуватися, яку суму можна відкласти наступного місяця.
Альтернативні продукти
Харчування – важлива стаття витрат. Занадто економити на їжі, звісно, не треба, адже від її якості залежить здоров’я. Але дорогі продукти, тим більше делікатеси можна замінити на бюджетну альтернативу, а також купувати лише сезонні фрукти та овочі. Не також слід забувати, що з простих недорогих продуктів можна приготувати багато смачного. Такий підхід не лише заощадить гроші, а й допоможе урізноманітнити меню новими корисними стравами.
Спілкування через програми
Кожен з нас має при собі мобільний телефон, адже він дозволяє завжди бути доступним для друзів, рідних, знайомих. Але тарифи на мобільний зв’язок зростають, і на дзвінки витрачається чимало грошей. Але цих витрат можна уникнути, якщо дзвонити через месенджери або соціальні мережі – Skype, WhatsApp, Viber, Telegram, Facebook. Це найбільш бюджетний спосіб залишатися на зв’язку, тим більше що більшість програм пропонують відеодзвінки високої якості.
Отже, економити не так вже й важко, якщо знати, як само це робити. Правильний підхід дозволить завжди мати гроші, почуватися впевнено, не брати боргів та не відмовляти собі у відпустці та цікавому відпочинку.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!