метизная компания

ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області інформує операторів ринку про зберігання харчових продуктів під час відключення систем електропостачання

Споживач | 10:56, 17.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

У період воєнних дій на території України в регіонах відбуваються віялові відключення систем електропостачання, що, в свою чергу, впливає на виробництво та/або обіг харчових продуктів.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області наголошує операторам ринку щодо необхідності контролю та дотримання вимог температурних режимів зберігання харчових продуктів, а саме:

1. Харчові продукти повинні зберігатися за нормами температурного режиму, вологості та освітлення відповідно наказу Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України від 11.07.2003 №185 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами», який регламентує порядок приймання, зберігання, підготовки до продажу і продаж продовольчих товарів через роздрібну торговельну мережу, а також визначають вимоги в дотриманні прав споживачів щодо якості й безпеки товару та рівня торговельного обслуговування.

2. Відповідно до впровадженої системи безпечності харчових продуктів (система НАССР), розробити план заходів чи інструкцій на випадок відключення електроенергії та провести навчання персоналу щодо забезпечення належних умов зберігання харчових продуктів, визначених виробником.

  • забезпечити на своїх потужностях використання альтернативних засобів електроенергії, зокрема бензинових або дизельних генераторів, портативних електростанцій.
  • для належного зберігання харчових продуктів можна скористатися холодовими елементами або контейнерами із водою, пакетами з гелем, що завчасно були піддані заморожуванню.
  • якщо електропостачання обмежили, слід тримати холодильне та морозильне обладнання закритим.
  • для контролю температурного режиму зберігання харчових продуктів у холодильному устаткуванні повинен бути повірений термометр, на складському приміщенні для контролю вологості та температури психрометр.

3. У випадку неможливості довготривалого зберігання температурних режимів необхідно враховувати інформацію про харчовий продукт, яка зазначена на маркуванні, особливо термін реалізації продукту за умови зберігання, зовнішній вигляд, колір, запах харчових продуктів.

4. Відповідно ст.49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку, що провадять діяльність, пов’язану із зберіганням харчових продуктів повинні дотримуватися гігієнічних вимог до харчових продуктів:

  • дотримуватися температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів. Такий режим не повинен перериватися. Виключення щодо дотримання температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, можливе протягом обмеженого періоду часу в процесі підготовки харчового продукту до перевезення, зберігання, продажу, сервірування харчових продуктів за умови, якщо це не спричиняє ризик здоров’ю споживачів;
  • потужності з виробництва, обробки, транспортування, зберігання, первинного пакування перероблених харчових продуктів повинні мати належні приміщення для окремого зберігання перероблених харчових продуктів від неперероблених, у тому числі морозильні камери достатнього розміру;

Будьте відповідальними!

Оператори ринку відповідають за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: