метизная компания

ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області розповідає про профілактику корнавірусної інфекції в умовах воєнного стану

Споживач | 11:03, 26.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Разом з осіннім похолоданням щороку традиційно настає сезон підйому захворювань на грип та ГРВІ, а останніми роками до них доєдналась коронавірусна хвороба COVID-19.

У різних країнах світу протягом року відбуваються періодичні підйоми захворюваності коронавірусної інфекції. Зокрема у Китаї, у зв’язку зі значим погіршенням епідемічної ситуації вводяться жорсткі карантинні заходи у цілих населених пунктах. Посилені протиепідемічні обмеження запроваджуються і у ряді країн Європейського регіону.

Останні декілька тижнів Міністерством охорони здоров’я України анонсується суттєве зростання рівня захворюваності на COVID-19 і в Україні. Відповідно епідемічне зростання уже спостерігається і у нас в області. За офіційними статистичними даними, опублікованими на веб-сайті ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» рівень захворюваності населення області за період з 28.08.2022 по 04.09.2022 зріс у 2 рази. Таке стрімке збільшення кількості захворілих можна пов’язати з різким зниженням температури повітря та збільшенням кількості контактів в загальноосвітніх навчальних закладах, де організована очна форма навчання та серед дорослого населення, що повернулось до роботи після відпусток.

Наступного тижня значного зростання захворюваності не відбулося.

Позитивним є те, що за цей період зросла і кількість осіб, які одужали. Це може свідчити, що хвороба має переважно нетяжкий перебіг.

Однак понад 30% з числа госпіталізованих у стаціонари лікувальних закладів потребували кисневої підтримки. Зареєстровано і поодинокі летальні випадки, однак їх кількість порівняно з попереднім тижнем також зросла у 2,5 рази.

З метою зниження ризиків виникнення епідемічних ускладнень з коронавірусної інфекції Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області нагадує кілька правил поведінки в місцях, де можливе інфікування.

Звертаємо увагу на особливості заходів з профілактики поширення коронавірусної хвороби, що вносяться постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 372 до діючої постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 на період воєнного стану:

  • фізичним особам і суб’єктам господарювання – рекомендовано дотримуватися протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19 (провітрювання, вологе прибирання і дезінфекція приміщень, застосування працівниками та відвідувачами захисних масок, дотримання соціального дистанціювання, тощо);
  • фізичним особам – важливо отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • закладам охорони здоров’я – забезпечення готовності до реагування на спалахи COVID-19 в умовах воєнного стану.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: