ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області розповідає, як максимально зберегти енергію під час приготування їжі
Поділитися в
Копіювати посилання

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області продовжує знайомити Вас з підходами різних країн світу стосовно культури споживання продуктів харчування, так би мовити «Дієтичні настанови на основі продуктів харчування».
Харчові рекомендації керуються потребою людини в харчовій енергії та поживних речовинах. Рекомендації щодо їжі також базуються на харчових звичках і можливостях населення. Завдяки дотриманню рекомендацій забезпечується зростання і функціональні потреби організму з точки зору сьогодення, а отже, знижується можливий ризик захворювань, спричинених незбалансованим харчуванням. Також харчові рекомендації включають в себе і питання турботи про клімат які включають в себе такі рекомендації:
- Віддавати перевагу місцевій, екологічно чистій їжі або вирощеній самостійно!
- Їсти більше рослинної їжі та менше м’яса!
- Готувати їжу енергозберігаючим способом!
- Уникати невиправданої витрати їжі та сортувати відходи!
В даний час, в зв’язку з агресією та терористичними діями Російської Федерації направленими на знищення енергетичної системи України, особливо актуальним питанням є збереження енергії. Тому ми пропонуємо Вашій увазі рекомендації енергоефективного приготування їжі!
Готуйте їжу енергоекономічним способом!
- При варінні, жарінні або випіканні їжі вимикайте плиту чи духовку ще до того, як їжа буде повністю готова. Жару буде достатньо, щоб під його впливом їжа дійшла до готовності.
- Піднімайте кришку каструлі, відкривайте дверцята духовки або дверцята холодильника якомога рідше.
- Заздалегідь кладіть взяту з морозильної камери їжу відтавати у холодильник. Таким чином витрачається менше енергії на підтримку холодильника в роботі та на приготування їжі надалі.
- Вибирайте для каструлі відповідну за розміром конфорку. При використанні занадто великої конфорки з її країв нераціонально витрачається тепло.
- Використовуйте якомога нижчу температуру. При варінні на занадто гарячій конфорці вода просто випаровується швидше або енергія йде в повітря з країв каструлі. Це не допоможе приготувати їжу швидше. У випадку приготування багатьох страв краще використовувати саме низьку температуру приготування (наприклад при тушкуванні).
- Оптимізуйте використання духовки. Увімкніть духовку лише перед використанням (не надто рано). Випікайте кілька страв одночасно або одну за одною.
- Утримуйте своє кухонне начиння та техніку в чистоті, так енерговіддача буде ефективнішою (наприклад: розморожуйте обмерзлий холодильник, чистіть духовку).
- Готуйте страви для кількох прийомів їжі одночасно. На розігрів цих страв знадобиться надалі менше енергії.
- Не становіть теплу їжу в холодильник, нехай вона спочатку охолоне до кімнатної температури, щоб охолодитися, винесіть на балкон (в прохолодну пору року) чи прохолодну кімнату. Таким чином, по-перше холодильник не витрачатиме додаткову електроенергію на охолодження, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися.
- При кип’ятінні води накривайте каструлю кришкою.
- Холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів. Так як чим нижча температура навколо холодильника тим менше потрібно електроенергії для повноцінної роботи.
- Використовуйте на кухні енергозберігаючі побутові прилади які мають маркування «А+», «А++» чи «А+++». Наприклад холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!