Корисно чи шкідливо пити молоко
Поділитися в
Копіювати посилання

Із дитинства у пам’яті багатьох людей закарбувався смак молока, випитого із запашною м’якою булочкою. І у багатьох навіть не виникало сумніву про його шкоду. Але дилема про користь і шкоду молока все ж існує: вчені, медики, дієтологи давно сперечаються щодо того, чи потрібно його вживати. Встрявати у їхню суперечку не варто, але все ж певні поради при споживанні продукту врахувати треба. Отже, користь.
Смачно і поживно
Натуральне, екологічно чисте молоко – це невід’ємна частина здорового харчування для дорослих і незамінний продукт на стадії формування дитячого організму. Адже у ньому міститься у великій кількості кальцій, є магній, фосфор, калій, вітаміни групи В та інші мікроелементи. Вони, поступаючи в організм, стають основою його правильного функціонування. Постійне споживання молока і молочних продуктів покращує стан нігтів, волосся, зубів, зміцнює серцево-судинну систему і імунітет. Тому в дитинстві мами і бабусі завжди пропонували дітлахам коров’яче і козине молоко. Але наразі з’явилося ще багато різновидів цього продукту. Веган молоко, тобто рослинне – прекрасна альтернатива для багатьох людей, у яких організм не засвоює лактозу (молочний цукор). Ця речовина є сполукою групи вуглеводних дисахаридів. Щоб система травлення добре його засвоювала, повинен працювати процес виділення лактози. У дитячому віці із цим проблем не виникає, але близько 3/4 дорослого населення планети з роками втрачає здатність організму виробляти цей фермент. Серед різновидів рослинного молока:
- мигдальне. Дієтичне молоко, надзвичайно корисне для серця, зміцнює опорно-руховий апарат, покращує стан волосся і зубів;
- кокосове. У кокосовому молоці міститься лауринова кислота, яка позитивно впливає на рівень ліпідів у крові людини, а велика кількість вітаміну С – хороший запобіжний захід інфекційним і простудним захворюванням;
- соєве молоко. Вміст білку та кальцію у натуральному соєвому молоці великий, але калорій, вуглеводів мало. Це хороший продукт для тих, хто худне.
Тому хочете пити натуральне коров’яче молоко – пийте на здоров’я! Але, коли після його споживання виникають проблеми зі стільцем, відчувається тяжкість у животі і коліки, краще віддати перевагу рослинному продукту. Купити його можна у спеціальному магазині їжі Пан-і-Веган.
Ще декілька порад
У супермаркеті продається пастеризоване молоко, на ринку можна придбати необроблене цільне молоко. Прихильники пастеризації вважають, що це обов’язковий процес для знищення бактерій. А смак, аромат після пастеризації залишаються майже незмінними. Ті, хто проти пастеризації, вважають, що ця процедура хоч і вбиває бактерії, але одночасно знищує вітаміни, мінерали. На думку гастроентерологів, дійсно ризик бактеріальної інфекції від споживання сирого молока невеликий, але перед тим, як споживати необроблене молоко, важливо знати, в яких умовах містяться тварини, наскільки дотримується гігієна та як тестуються продукти і чи тестуються вони взагалі.
Також потрібно знати, що в одному літрі цільного молока, крім важливих поживних речовин, міститься ще й багато жиру. Тому бажано визначатися із порцією.
Незважаючи на те, що історія вживання даного продукту налічує багато тисячоліть, та й раціон сучасної людини складно уявити без молока або його похідних. Але, якщо лікар рекомендує відмовитися від молочних продуктів при підтвердженні харчової алергії, − потрібно це зробити. Адже здуття живота та діарея після вживання молочних продуктів не принесуть ніякої користі, а можуть навіть викликати захворювання ЖКТ. А при наявності запальних захворювань кишківника вживати цільне молоко категорично заборонено.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!