ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

“Кусум Фарм” відповідальність за здоров’я людей і навколишнє середовище

Споживач | 10:00, 10.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Фармацевтична сфера в Україні вже тривалий час є перспективним напрямком і має великий потенціал зростання. Напис «Вироблено в Україні» вже не викликає у споживачів недовіри, скоріше навпаки, свідчить про якість і доступність лікарських препаратів. Яскравим прикладом цього може служити фармацевтичний завод «Кусум Фарм» в Сумах, який зарекомендував себе не тільки як виробник високоякісних ліків, але і як прихильник світового тренду Green Pharmаcy (Зелена фармація). Його суть полягає в тому, що оборот медикаментів, починаючи з їх виробництва та закінчуючи споживанням, повинен бути абсолютно безпечним для навколишнього середовища. Про те, як це втілюється в життя, ми поговоримо з директором заводу «Кусум Фарм» Олександром Мариніним.

Нам відомо, що недавно ваше підприємство пройшло екологічний аудит. Що це була за перевірка і які її результати?

Згідно із законодавством України всі фармацевтичні компанії в обов’язковому порядку повинні проходити подібну перевірку, так як їх робота безпосередньо пов’язана з використанням природних ресурсів, а результат діяльності може чинити негативний вплив на навколишнє середовище. Наше завдання, в такому випадку, звести до мінімуму можливі негативні наслідки, і те, що нам це вдається, підтвердили результати екологічного аудиту. Незначні зауваження по перевірці були враховані, і ми вже працюємо над їх виправленням.

Яке обладнання, що вирішує проблему охорони навколишнього середовища, сьогодні використовується на вашому підприємстві?

З моменту заснування завод прагнув бути соціально відповідальним підприємством. Наша мета передбачала не тільки виробництво високоякісних медичних препаратів і створення робочих місць, а й обов’язково — турботу про навколишнє середовище. Для цього підприємство купувало найсучасніше обладнання, яке не тільки забезпечує повний цикл виробництва лікарських засобів, але і при цьому не має негативного впливу на природу і здоров’я співробітників. Наприклад, всі інноваційні технологічні процеси виробництва рідких і твердих лікарських препаратів сьогодні забезпечують мінімізацію пилоутворення. Для здійснення контролю цього процесу використовуються сучасні газоочисні установки (ГОУ), які вловлюють найдрібніші частинки забруднюючих речовин і перешкоджають їх проникненню в атмосферне повітря. Ці установки регулярно проходять очистку і перевірку, при необхідності здійснюється заміна фільтрів. Також велика увага приділяється постійному контролю гранично допустимих викидів в атмосферу. І це тільки декілька прикладів.

Які ще заходи для забезпечення екологічної безпеки приймаються на заводі «Кусум Фарм»?

Так як ми завжди займали активну позицію в питаннях захисту навколишнього середовища, найважливішим завданням для нас було радикальне рішення проблем, пов’язаних з утворенням і утилізацією відходів. У цьому напрямку ми діємо рішуче, намагаючись максимально скоротити всі відходи нашого виробництва, а решту передати спеціалізованим організаціям, які займаються утилізацією. Крім того, у нас ретельно організований роздільний збір побутових відходів: макулатури, пластику, скла, відпрацьованих пальчикових батарейок. Велику увагу ми приділяємо і таким, здавалося б, простим речам, як джерела світла. На сьогоднішній день ми практично відмовилися від люмінесцентних ламп, віддавши перевагу енергозберігаючим світлодіодним лампам, які не містять ртуті або інших шкідливих домішок, що, безумовно, більш екологічно. Також ми підтримуємо концепцію управління виробництвом, засновану на зменшенні споживання води, енергії та інших ресурсів, повторному використанню матеріалів, споживанні товарів і послуг, які зводять до мінімуму негативний вплив на навколишнє середовище. Ну і, природно, піклуємося про безпосереднє довкілля — займаємося озелененням і створенням сприятливих ​​умов для наших співробітників. У 2020 році було укладено 2 500 м2 рулонних газонів, які забезпечені системою автоматичного поливу. Примітно те, що для поливу використовується зібрана дощова вода.

Як впливає ваша «екологічність» на споживачів продукції та партнерів?

Оскільки це світовий тренд, ми сподіваємося, що завдяки цьому ми будемо ще привабливішими для своїх партнерів. Що стосується споживачів, купуючи наші лікарські препарати, вони можуть бути впевнені не тільки в їх якості, а й в тому, що їх виробництво не завдало шкоди навколишньому середовищу. Можуть бути спокійні і жителі нашого міста, так як завод не забруднює ні повітря, ні воду.

І на завершення скажу очевидне: в нашому житті все взаємопов’язано, тому наше завдання сьогодні — здоров’я не тільки людей, а й природи. І ми будемо робити для цього все можливе.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: