метизная компания

Сумчан просять повідомляти про товари іноземного походження без маркування державною мовою

Споживач | 19:34, 10.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надходять скарги споживачів щодо реалізації в закладах торгівлі товарів іноземного походження без будь-якого маркування державною мовою.

Даний факт є порушенням ст. 10 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», якою передбачені мовні вимоги до інформації про харчові продукти, а саме те, що інформація про харчові продукти повинна надаватися державною мовою.

За встановленими фактами реалізації такої продукції Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області приймається рішення щодо вилучення з обігу харчової продукції, яким зобов’язується оператора ринку негайно проводити вилучення з обігу харчової продукції, маркування якої не відповідає законодавству. За невиконання рішення передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Так, з початку 2021 року було прийнято 5 рішень про вилучення харчової продукції іноземного походження, без належного маркування державною мовою.

Відповідальність за реалізацію харчових продуктів або кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це не створює загрози для життя та/або здоров’я людини або тварини, передбачена п.22 ч. 1 ст.65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» та тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців у розмірі трьох мінімальних заробітних плат. З початку 2021 року за вищевказані порушення було притягнуто 15 осіб на суму 270 000 грн.

Зауважуємо, що оператори ринку харчових продуктів, які не є відповідальними за інформацію про харчовий продукт, не мають права здійснювати обіг харчових продуктів, щодо яких вони мають інформацію, що ці харчові продукти не відповідають законодавству щодо надання інформації про харчові продукти. Забороняється обіг об’єктів санітарних заходів, якщо ці об’єкти неправильно марковані.

У разі виявлення фактів реалізації харчових продуктів маркування яких не відповідає вимогам законодавства, звертайтесь на адресу Головного управління зі зверненням, в якому обов’язково зазначте чітку адресу розташування магазину, де здійснюється його реалізація, прізвище фізичної особи підприємця чи товариства, що здійснює діяльність в даному закладі та конкретні факти невідповідностей.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: