метизная компания

Трудові відносини: як діяти, якщо роботодавець чинить незаконно?

Закон, Споживач | 22:37, 7.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

юрист по трудовым спорам

Останні півроку – час повномасштабного вторгнення, змусили по-іншому переглянути питання трудових відносин і навчитися розбиратися, що є законним, а що ні. Втім, людині без юридичного досвіду вкрай важко розібратись у тонкощах цих питань, і недоброчесні роботодавці цим користуються. Юридична компанія «МІБ» https://mib.od.ua/ надає підтримку українцям, аналізує трудове законодавство і допомагає розібратись у всіх підводних течіях із скороченням під час війни, працівниками, які вимушено виїхали за кордон тощо.

Які послуги можна отримати у команди «МІБ»?

Юристи цієї компанії спеціалізуються на широкому спектрі питань, зокрема, професійну консультацію і підтримку можна отримати у таких напрямах:

  • супровід судових справ у сферах цивільного, адміністративного та господарського права;
  • забезпечення захисту клієнта на будь-якому етапі кримінальної справи;
  • проведення детального аналізу угод щодо купівлі-продажу об’єктів нерухомості з гарантією страхового ризику;
  • здійснення судових чи адміністративних оскаржень рішень контролюючих органів;
  • надання юридичних послуг з підготовки документів юридичного характеру;
  • юрист з трудових спорів
  • вирішення питань про незаконне звільнення з роботи;
  • оформлення реєстрації/реорганізації підприємства будь-якої форми власності, ліквідація фірми з врахуванням усіх побажань клієнта.

Принагідно, на сайті компанії можна замовити безкоштовну консультацію, аби внести ясність у ваше питання.

Незаконне звільнення з роботи: що робити?

По-перше, слід розібратися, кого взагалі майже неможливо звільнити з посади – це вагітні. Для інших робітників має бути дуже вагома причина для звільнення поза їх волею: регулярні прогули, порушення трудової дисципліни або скорочення штату.

Втім, часто роботодавці добровільно примусово наполягають підписати заяву про звільнення за власним бажанням, але іноді працівники не погоджуються із такими діями. У такому випадку, наказ може бути визнаний незаконним у судовому порядку. Тоді роботодавець повинен розуміти, що у разі оскарження звільнення в суді на нього покладається обов’язок довести правомірність своїх дій, надати до суду докази доцільності звільнення.

Як правило, судові рішення на користь працівників у справах про незаконне звільнення зумовлені виявленими порушеннями процедури звільнення, передбаченої трудовим законодавством.

Враховуючи чинне законодавство України, звільнення за статтею, оформлене відповідно до літери закону, може бути правомірним, якщо роботодавцем дотримано всіх формальностей. Насправді ж дотриматися всіх формальностей і забезпечити надійну доказову базу при явно незаконному звільненні досить складно.

Якщо ж роботодавець схиляє працівника до підписання заяви за власним бажанням, важливо вчасно звернутися до адвоката за кваліфікованою допомогою, щоб правильно захистити свої права.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: