метизная компания

У продажу на Сумщині виявили небезпечні, забруднені мікробами куряче м’ясо та фарш

Споживач | 13:42, 7.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Головне управління держпродспоживслужби у Сумській області інформує, що було проведено дослідження м`ясних продуктів на показники безпечності для життя та здоров`я людини, виготовлених суб`єктом господарювання. Підприємство вирощує, переробляє та пакує готову продукцію з м`яса птиці.

Саме у м`ясі механічного обвалювання цього виробника і було виявлено перевищення КМАФАнМ (кількість мезофільних аеробних та факультативно анаеробних мікроорганізмів). А у фарші виділили бактерію Listeria monocytogenes, згідно повідомлення Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

 Перевищення КМАФАнМ свідчить про розмноження у м`ясній продукції мікроорганізмів.  Їх високий вміст може викликати харчове отруєння з ознаками гастроентериту. Особливо чутливі на дію патогенних мікроорганізмів діти, люди похилого віку, люди, які схильні до хвороб шлунково-кишкового тракту.

Listeria monocytogenes – бактерія, що проникає до організму людини через харчові продукти (молоко, м’ясо, риба, овочі, фрукти) та спричиняє інфекційну хворобу людини та є причиною перинатальної та неонатальної патології.

 Оператори ринку зобов’язані виготовляти безпечні та якісні м’ясні продукти та дотримуватися гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу, відповідно до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», нагадує Держпродспоживслужба.

 На даний час фахівцями відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проводиться позапланове інспектування вищезазначеного оператора ринку. В ході інспектування будуть з`ясовуватися можливі шляхи забруднення продукції патогенними мікроорганізмами та чи допускалися порушення підприємством гігієнічних вимог при виготовленні харчових продуктів.

 На сьогодні підприємство зупинило обіг забрудненної продукції, вона поміщена в окремий склад, опломбована. Наразі очікуються результати розслідування даного випадку.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: