метизная компания

В Україну надійшла свинина з небезпечним для людини препаратом, – ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області

Споживач | 12:11, 25.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що до Держпродспоживслужби України надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 18 жовтня 2022 року № 2022.6063, стосовно виявлення перевищення максимально допустимого рівня амінофлубендазолу у свинині.

Свинина експортувалась з Нідерландів (виробник: COMPAXO MIDDELHAL, Netherlands; роздрібний продавець: Albert Heijn B.V., Netherlands; Carmo Food Nordic A/S, Denmark; Tomex Danmark A/S, Denmark) до України (отримувач: ТзОВ «МЕЛМІТ», проспект Перемоги, 15, м. Луцьк, Волинська область, 43005; ТзОВ «АГРО-ІНВЕСТ», вул. Львівська, 19, м. Червоноград, Львівська область, 715200).

Для захисту споживачів від неприйнятного рівня залишків ветеринарних препаратів застосовуються періодичні моніторингові дослідження, а Регламентом №470/2009 затверджено правила та процедури встановлення максимальних рівнів залишків фармакологічно активних речовини, які можуть бути дозволені у продуктах харчування тваринного походження. Перелік максимальних рівнів залишків наведений в Регламенті №37/2010.

В Нідерландах, в рамках проведення моніторингових досліджень свинини, було виявлено залишки ветеринарного препарату, а саме антигельмінтик – амінофлубендазол, який перевищував дозволені європейським законодавством норми та становив 679 мкг/кг (максимально дозволений рівень 400 мкг/кг).

Амінофлубендазол –  належить до хімічних небезпек та згідно даних ідентифікації (Класифікація GHS) викликає подразнення шкіри, серйозне подразнення очей, може викликати подразнення дихальних шляхів (специфічна токсичність для органів-мішеней) та ін.

Небезпеки від залишків ветеринарних препаратів у продуктах тваринного походження.

Неконтрольоване використання ветеринарних препаратів для профілактики або лікування захворювань тварин та/або підвищення продуктивності, призводить до накопичення залишків у продуктах тваринного походження. На залишки ліків у продуктах тваринного походження впливає багато факторів, таких як фізико-хімічні властивості препаратів, біологічний стан тварин та вид продуктів які отримують від них (м’ясо, молоко та ін.).

Ці залишки можуть спричинити значну небезпеку для здоров’я громадян, наприклад: реакції гіперчутливості, злоякісні пухлини, мутагенність, порушення репродукції, порушення нормальної кишкової флори, резистентність бактерій та гельмінтів до препаратів.

Таким чином, лікарі ветеринарної медицини та тваринники зобов’язані враховувати відповідні періоди виведення препарату перед забоєм тварин і гарантувати, що небажані залишки не залишаться в харчових продуктах. Також не допускається використання не зареєстрованих та санкціонованих препаратів.

Правильне використання ветеринарних засобів і використання найкращих правил управління фермою та худобою дають можливість контролювати залишками ветеринарних препаратів.

До тварин, з яких виробляються продукти харчування, можуть застосовуватися ветеринарні препарати для лікування, а залишки цих препаратів можуть потрапляти у вироблену м’ясну продукцію. Проте у жодному разі рівень залишків ветеринарних препаратів у готових продуктах харчування не повинен бути шкідливим для споживачів.

Відповідно наказу Міністерства аграрної політики України від 07.06.2002 № 28 «Про затвердження Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та м’ясних продуктів»: забороняється відправляти на забійні підприємства тварин, яким застосовували антибіотики, антигельмінтики та інші препарати з лікувальною або профілактичною метою, до закінчення терміну очікування, зазначеного в настановах щодо їх застосування. Вимоги цих Правил обов’язкові для виконання органами виконавчої влади, установами, організаціями, підприємствами, незалежно від форми власності та відомчої підпорядкованості, фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють діяльність у сфері обігу продукції тваринного походження.

В зв’язку з вищезазначеним наголошуємо , що відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: