метизная компания

В Україну надійшли небезпечні заморожені курячі смужки з сальмонелою, – ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області

Споживач | 10:22, 26.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що до Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів RASFF від 07 грудня 2022 року № 2022.6977-fup 5, стосовно виявлення Salmonella enteritidis у заморожених сирих курячих смужках, що експортувались з Польщі (виробник: Imex Marek-Sala, Sp. z o.o., Poland; вантажовідправник: Krak-Tol Katarzyna i Artur Tolak sp.j., Poland) до України (отримувач: ТзОВ «ЕКСІМ ФУД», вул. Хмельницького, 10, смт Куликів, Львівська обл., 44835).

Під час ознайомлення з інформацією, яка зазначена в повідомленні, встановлено, під час проведення лабораторного дослідження заморожених сирих курячих смужок було виявлено бактерію Salmonella enteritidis, яка являється патогенним мікроорганізмом та спричинює гостре інфекційне захворювання у людини – сальмонельоз.

Сальмонельоз характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму.

Джерелом та резервуаром збудника найчастіше є велика рогата худобасвинівівціконі, свійська водоплавна птицякури, у кишках яких можуть знаходитися різні серовари сальмонел. Бактеріоносійство часом триває багато місяців і навіть років. Рідше джерелом збудника є хворі на сальмонельоз люди або бактеріоносії. Найбільшу небезпеку становлять хворі з легкими і стертими формами хвороби, а також бактеріоносії, які працюють у сфері громадського харчування, дитячих дошкільних і лікувальних закладах, пологових будинках.

У 96-98 % випадків інфікування пов’язане зі споживанням забрудненої сальмонелами їжі. У харчових продуктах, особливо в напівфабрикатах, сальмонели не лише зберігаються, але й швидко розмножуються. За ризиком забруднення сальмонелами продукти харчування розташовують так:

 • м’ясо тварин і вироби з нього;
 • риба і морепродукти;
 • яйця і вироби з них;
 • молоко і молокопродукти;
 • овочі та фрукти.

Епідеміологічна небезпека м’яса різко зростає при його подрібненні (фарш) та зберіганні м’ясних страв у теплі. Забруднення м’яса сальмонелами може відбуватися ще за життя тварини або під час і безпосередньо після забою, на етапах зберігання, транспортування, кулінарної обробки і реалізації.

Сальмонели досить стійкі до дії фізичних і хімічних факторів довкілля. Вони можуть зберігати життєздатність у воді до 3 місяців, у кормах тварин – до 1,5 року, у м’ясі та яйцях – до 7 міс., у заморожених продуктах – до 2 років. У молочних і готових м’ясних продуктах сальмонели здатні розмножуватись. Бактерії стійкі до соління, копчення. Для їхнього знищення необхідна тривала термічна обробка харчових продуктів (температурні межі росту бактерії Salmonella enteritidis – від +7 до +45 °С, при температурі понад +45 °С їх ріст повністю припиняється).

Профілактика сальмонельозу. Щоб застерегти себе від кишкових інфекцій, в тому числі і сальмонельозу, необхідно дотримуватися таких основних правил безпечного харчування:

 • вживати харчові продукти, напої, воду свіжими та гарантованої якості;
 • забезпечити чистоту всього, що стосується приготування їжі і напоїв, починаючи з рук і завершуючи кухонним обладнанням; для готових та сирих продуктів потрібно використовувати окремий посуд, дощечки та ніж для нарізування;
 • дотримуватися технології та режимів приготування страв: м’ясо, птицю, вживати в їжу тільки після достатньої термічної обробки; молоко – після кип’ятіння; відмовитися від пиття сирих яєць та приготування домашнього майонезу з сирими яйцями;
 • споживати лише свіжі, без ознак псування овочі, фрукти та молочні продукти;
 • створити належні умови зберігання продуктів: швидкопсувні продукти (варені ковбаси, м’ясні салати, молочні продукти та ін.) зберігати в холодильниках, ретельно відокремлювати готові продукти харчування від сирих, убезпечити їжу та напої від впливу комах і гризунів;
 • не купувати продукти харчування, а тим більше готову їжу, у місцях стихійної торгівлі;
 • дотримуватися правил особистої гігієни – ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні;
 • при появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, головний біль, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) своєчасно звертатися за медичною допомогою.

На даний час операторами ринку харчових продуктів розроблені та впроваджені процедури для підтримання гігієни у всьому харчовому ланцюгу (НАССР), які необхідні для виробництва та постачання безпечних харчових продуктів для споживання людиною, а також правила поводження з харчовими продуктами. Система управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), яка являється обов’язковою для виконання операторами ринку з виробництва та/або обігу харчових продуктів, розроблена відповідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та з метою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

З метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, в тому числі харчові продукти тваринного походження та живих тварин, в Україні здійснюється державний контроль, правові засади якого визначає Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Повідомляємо, що відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: