метизная компания

Як отримати інформацію щодо наявності незареєстрованих ГМО в посівах сільськогосподарських культур або зібраному врожаї в умовах військового стану, – ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області

Споживач | 09:17, 8.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що суб’єкти господарювання, які бажають отримати інформацію щодо виявлення, наявності (присутності) незареєстрованих генетично модифікованих організмів в посівах сільськогосподарських культур або зібраному врожаю, мають можливість відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» звернутися до головних управлінь Держпродспоживслужби в областях з письмовою заявою про здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю).

Зазначимо, що в умовах військового часу такий позаплановий захід проводиться виключно за бажанням суб’єкта господарювання.

Аналітичні дослідження відібраних під час проведення державного нагляду (контролю) зразків на якісне виявлення (присутність) ГМО проводяться виключно в акредитованих лабораторіях Держпродспоживслужби.

Завдяки універсальності наявних тест-систем фахівці лабораторії можуть проводити дослідження таких ризико-небезпечних сільськогосподарських культур, як, соя, кукурудза, пшениця, соняшник, ріпак.

Дослідження на наявність (присутність) незареєстрованих ГМО в посівах сільськогосподарських культур та зібраному врожаї проводяться безкоштовно.

Разом з тим повідомляємо, що порушення вимог Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» і прийнятих на його основі нормативно-правових актів тягне за собою цивільну, адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність.

У разі виникнення запитань щодо дослідження на наявність (присутність) незареєстрованих ГМО в посівах сільськогосподарських культур та зібраному врожаї звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за тел. 0542-77-90-24.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: