СумБуд
метизная компания

Апеляційний суд повернув у власність сумчан приміщення, незаконно продане міською радою (ВІДЕО)

Суд | 22:30, 28.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Мешканці багатоповерхового будинку по вулиці Ярослава Мудрого судилися з органом місцевого самоврядування за 117 квадратних метрів, які належать їм на праві спільної сумісної власності. Мова йде про підвальне приміщення у багатоповерхівці, яке Сумська міська рада спершу незаконно передала в оренду одному із сумських підприємців, а потім взагалі його продала.

Про це приміщення журналісти UA:СУМИ знімали журналістське розслідування.

Як вбачається з матеріалів справи, у червні 2011 року Сумська міська рада попри визначені законодавством вимоги прийняла рішення включити спірне приміщення до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Суми. Вже за місяць отримала свідоцтво про право власності, на основі якого управління майном СМР уклало договір оренди з фізичною особою підприємцем. У 2013 року підприємець став власником спірного нерухомого майна та, аби виконати свої зобов’язання за кредитним договором, передав його в іпотеку банку. Так, мешканців будинку позбавили можливості користуватися підвалом, який належить їм за законом, та порушили їхні права як співвласників багатоповерхового житлового будинку.

Сумчани звернулися до суду з позовом визнати незаконним та скасувати рішення Сумської міської ради, яким їхній підвал включили до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Суми, а відповідно скасувати і  свідоцтво про право власності територіальної громади м. Суми на нього. Проте  Ковпаківський районний суд відмовив позивачам у задоволенні їхнього позову.

Сумчани оскаржили рішення місцевого суду в апеляційній інстанції. Апелювали до того, що підвальні приміщення входять до переліку допоміжних приміщень будинку та призначені для його обслуговування та підвищення життєвого комфорту його мешканців. Приміщення не може функціонувати окремо, воно не ізольоване від мереж багатоквартирного будинку, а отже є  з ними одним цілим і має статус обслуговуючого, технологічного та допоміжного стосовно житлового будинку, в якому воно знаходиться.

Розглянувши справу, колегія суддів задовольнила апеляційні скарги позивачів, визнала незаконним й скасувала рішення Сумської міської ради внести підвальне приміщення по вулиці Ярослава Мудрого до переліку об’єктів комунальної власності, а відповідно й скасувала свідоцтво про право власності територіальної громади міста Суми на спірне приміщення, оскільки воно було отримане у незаконний спосіб.

Ілюстративне фото

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: